ایران در بارورسازی ابرها ‌۷۰ سال سابقه فعالیت تحقیقاتی‌ دارد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سابقه تحقیقات ایران در دستگاه‌های دولتی و پژوهشی نظیر وزارت نیرو در زمینه باروسازی ابرها، حدود ۷۰ سال است.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از رئیس سازمان هواشناسی مبنی بر بارورسازی ابرها، اظهار داشت: بارورسازی ابرها در دنیا یک سبقه نزدیک به ۱۰۰

کد خبر : 1278
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
ایران در بارورسازی ابرها ‌۷۰ سال سابقه فعالیت تحقیقاتی‌ دارد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سابقه تحقیقات ایران در دستگاه‌های دولتی و پژوهشی نظیر وزارت نیرو در زمینه باروسازی ابرها، حدود ۷۰ سال است.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از رئیس سازمان هواشناسی مبنی بر بارورسازی ابرها، اظهار داشت: بارورسازی ابرها در دنیا یک سبقه نزدیک به ۱۰۰ ساله دارد و کار به صورت تحقیقاتی مورد تایید سازمان جهانی هواشناسی نیز قرار گرفته است.

 

مدیرکل پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سازمان هواشناسی با اشاره به تجربیات جهانی بارورسازی ابرها گفت: بارورسازی در بازه زمانی و مکانی محدود اثرگذار است، برای مثال در یک رویدادی نظیر المپیک یا یک موقعیت مکانی نظیر پشت سدها، سابقه علمی دارد.

 

وی افزود: نهادهای بین‌المللی معتبر اثرگذاری باروسازی ابر در بلندمدت و موقعیت مکانی به وسعت پهنه کشورها را تایید نمی‌کنند و اظهارات در این رابطه بیش از آنکه علمی باشد، گمانه‌زنی عامیانه است.

 

ضیایان با اشاره به سابقه بارورسازی ابر در ایران گفت: تحقیقات در زمینه باروسازی مسئله جدیدی نیست و سابقه آن به سال ۱۳۳۰ باز می‌گردد و محققان ایرانی در دستگاه‌های دولتی و پژوهشی نظیر وزارت نیرو نیز در این بازه زمانی روی این مسئله متمرکز بوده‌اند.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، صبح امروز خبری به نقل از رئیس سازمان هواشناسی در ارتباط با فعالیت وزارت نیرو بر روی مسئله بارورسازی ابرها در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.