شماره : 1375
۲۷ / ۲ / ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۳

معاون وزیر نیرو: عزم دولت سیزدهم برای حل مشکل فاضلاب اهواز جدی است

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب اهواز از سال ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۰ افزون بر ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با روی کار آمدن دولت سیزدهم این میزان به ۶۱/۵ درصد رسیده است گفت: پیشرفت ۳۱ درصدی طرح جامع فاضلاب اهواز از ابتدای این دولت تاکنون، نشان دهنده

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب اهواز از سال ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۰ افزون بر ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با روی کار آمدن دولت سیزدهم این میزان به ۶۱/۵ درصد رسیده است گفت: پیشرفت ۳۱ درصدی طرح جامع فاضلاب اهواز از ابتدای این دولت تاکنون، نشان دهنده عزم مسئولان ملی و استانی برای تکمیل این طرح است.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، یزدان رضایی روز پنجشنبه در بازدید از ایستگاه پمپاژ فاضلاب اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه طرح جامع فاضلاب اهواز یکی از مهمترین پروژه های وزارت نیرو در کشور است لذا باید اثر بخشی آن برای مردم نمایان شود.

 

وی افزود: با افتتاح ایستگاه پمپاژ فاضلاب ملی راه که یکی از بزرگترین و عمیق ترین ایستگاه‌های فاضلاب در کشور است بخشی از فاضلاب شرق اهواز به تصفیه خانه منتقل می‌شود.

 

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب اهواز از سال ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۰ افزون بر ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با روی کار آمدن دولت سیزدهم این میزان به ۶۱/۵ درصد رسیده است.

 

وی هدف از سفر به خوزستان را بررسی و بازدید از پروژه فاضلاب اهواز، تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب آبادان و خرمشهر عنوان کرد و افزود: طرح تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز باید به سرعت اجرایی و وارد مدار بهره برداری شود تا بتوانیم برای تکمیل پروژه فاضلاب در شرق و غرب اهواز هدفمند کار کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو عنوان کرد: تامین منابع مالی برای تکمیل طرح جامع فاضلاب شرق اهواز در دستور کار است و طبق برنامه زمان بندی شده باید تا پایان سال این طرح تکمیل شود.

 

رضایی به استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران در پروژه های وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: بزرگترین آب شیرین‌کن خوزستان در آبادان با ظرفیت ۲۵ هزار متر مکعب در شبانه روز از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی وارد مدار بهره‌برداری می شود.

 

بر اساس این گزارش مسئله فاضلاب شهر اهواز در سال‌های اخیر به عنوان یک دغدغه جدی برای مردم این شهرستان مطرح بوده است. تکمیل نشدن شبکه فاضلاب، فرسودگی و ریزش این شبکه در نقطه‌های مختلف موجب شده تا این شهر مشکلات عدیده ای در بحث فاضلاب داشته باشد و در فصل بارش با توجه به نبود شبکه دفع آب های سطحی با مشکل بالازدگی فاضلاب و آب گرفتگی معابر به صورت بحرانی روبه رو گردد.

 

این معضل که در سال‌های اخیر به عنوان یکی از چالش‌های جدی استان به شمار می‌رفت با روی کار آمدن دولت سیزدهم به اولویت اول طرح‌های عمرانی دولت در خوزستان تبدیل شد. خوشبختانه با نگاه ویژه‌ای که در این دولت نسبت به حل مشکل فاضلاب در شهر اهواز وجود داشته طرح فاضلاب اهواز اکنون با پیشرفت قابل قبولی همراه است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1375 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۲۳:۴۰
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1370
۱۶ / ۲ / ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۰

رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی معرفی شد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور طی حکمی، امیرحسین میرآبادی را به سمت رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی منصوب کرد.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ،بچ به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، روح الله دهقانی فیروزآبادی در بخشی از حکم انتصاب میرآبادی آورده است: «با عنایت به

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور طی حکمی، امیرحسین میرآبادی را به سمت رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی منصوب کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ،بچ به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، روح الله دهقانی فیروزآبادی در بخشی از حکم انتصاب میرآبادی آورده است: «با عنایت به ابلاغ ماده واحده ارتقای مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناوری بین‌المللی توسط رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظر به مراتب شایستگی و تجارب به موجب این حکم شما را به عنوان رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی منصوب می‌کنم.

 

با توجه به اهداف عالی کشور در توسعه تعاملات بین‌المللی علم و فناوری و نیز اهمیت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دیپلماسی علم و فناوری، انتظار می‌رود علاوه بر انجام کلیه ماموریت‌های محوله پیشین در مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری به منظور هماهنگی و یکپارچه‌سازی برنامه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط با حوزه علم و فناوری نسبت به تدوین اساسنامه و پیگیری تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام نمایید.»

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1370 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۰:۱۷
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1367
۹ / ۲ / ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۵

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز مطرح کرد تأکید بر تعیین‌تکلیف تجهیزات و اقلام مازاد شرکت انتقال گاز

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران در بازدید از انبارهای کالای منطقه ۵ عملیات انتقال گاز، بر تعیین‌تکلیف تجهیزات و اقلام مازاد و بلامصرف موجود در تأسیسات و انبارهای منطقه، تأکید کرد.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، حسینعلی اسماعیلی در بازدید از

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران در بازدید از انبارهای کالای منطقه ۵ عملیات انتقال گاز، بر تعیین‌تکلیف تجهیزات و اقلام مازاد و بلامصرف موجود در تأسیسات و انبارهای منطقه، تأکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، حسینعلی اسماعیلی در بازدید از انبار و تأسیسات تقویت فشار گاز فراشبند و انبارهای مرکزی منطقه، بر ضرورت تعیین ‌تکلیف تجهیزات و اقلام مازاد و بلامصرف موجود در تأسیسات و انبارهای منطقه از جمله ژنراتورهای برق، نگهداری و انبارش کالا مطابق با استانداردهای موجود و دستورعمل‌های مربوطه تأکید کرد و پایش کالاهای موجود در این منطقه عملیاتی را از وظایف اصلی و مهم واحد تدارکات و عملیات کالا دانست.

 

وی به احداث سوله انبار در انبارهای اصلی منطقه برای جمع‌آوری کالاهای موجود در محوطه این منطقه اشاره کرد و گفت: باید همه تلاش خود را برای داشتن یک انبار مرکزی مجهز و روزآمد تجهیزات موجود در انبارها به‌کار گیریم.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1367 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۰۵:۴۰
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1364
۲ / ۲ / ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱

ترمز رشد خودروهای برقی کشیده شد

خودروسازان در سراسر جهان از جمله شرکت‌های بی‌پی و تسلا انتظار و برنامه‌های خود را درباره رشد بازار خودروهای برقی کاهش داده‌اند.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به‌نقل از هفته‌نامه بررسی تحولات بین‌المللی انرژی و تغییر اقلیم مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، پس از اینکه رشد سریع مورد

خودروسازان در سراسر جهان از جمله شرکت‌های بی‌پی و تسلا انتظار و برنامه‌های خود را درباره رشد بازار خودروهای برقی کاهش داده‌اند.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به‌نقل از هفته‌نامه بررسی تحولات بین‌المللی انرژی و تغییر اقلیم مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، پس از اینکه رشد سریع مورد انتظار در ناوگان تجاری خودروهای برقی به واقعیت تبدیل نشد و با توجه به تردید سرمایه‌گذاران «بی‌پی» درباره سودآوری این بازار، مدیران این شرکت انگلیسی حدود ۱۰ درصد کارکنان در بخش شارژ خودروهای برقی را کاهش دادند و فعالیت‌های شرکت را در بازار چند کشور متوقف کردند.

 

تغییرات در «بی‌پی پولس» (BP Pulse) بخشی از تلاش‌های موری آچینکلاس، مدیرعامل بی‌پی، برای تمرکز بر سودآورترین فعالیت‌های این شرکت است که اکنون با تردید سرمایه‌گذاران درباره برنامه‌اش به‌منظور تغییر مسیر تجاری شرکت از نفت و گاز به انرژی کم‌کربن روبه‌رو شده است.

 

شرکت «بی‌پی پولس» مستقر در میلتون کینز انگلیس که سال ۲۰۰۸ به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بی‌پی تأسیس شد، عرضه‌کننده زیرساخت شارژ خودروهای برقی است و واحدهای شارژ را برای مصارف خانگی، تجاری و عمومی تأمین و شبکه شارژ عمومی خودروهای برقی که بزرگ‌ترین شبکه در انگلستان است، مدیریت می‌کند.

 

بی‌پی اعلام کرد که «بی‌پی پولس» در ماه‌های اخیر تمرکز حوزه فعالیت خود را از ۱۲ به ۴ کشور کاهش داده است. این کشورها شامل ایالات‌متحده آمریکا، انگلیس، آلمان و چین است که انتظار می‌رود سریع‌ترین رشد را در بازار خودروهای برقی داشته باشند، همچنین این شرکت استرالیا، نیوزیلند و فرانسه را به‌عنوان کشورهای دارای ظرفیت رشد بازار خودروهای برقی در نظر گرفته است.

 

با توجه به رویکرد تازه، این شرکت در ماه‌های اخیر بیش از ۱۰۰ شغل یا بیش از ۱۰درصد نیروی کار جهانی ۹۰۰نفری خود را کاهش داده است و بسیاری از کارکنان به بخش‌های دیگر منتقل شدند و تعداد انگشت‌شماری نیز این شرکت را ترک کرده‌اند.

 

این اقدام بی‌پی در حالی است که خودروسازان در سراسر جهان انتظار و برنامه‌های خود را درباره رشد بازار خودروهای برقی کاهش داده‌اند، به‌طوری‌ که یک یادداشت داخلی نشان داد «تسلا»، پیشگام خودروهای برقی آمریکا، بیش از ۱۰‌درصد نیروی کار جهانی خود را اخراج خواهد کرد؛ زیرا این شرکت با کاهش فروش و چالش تشدید جنگ قیمت خودروهای برقی روبه‌رو شده است.

 

بااین‌حال، همچنان بخش شارژ خودروهای برقی یکی از پنج موتور رشد شرکت بی‌پی است که انتظار دارد مشتریان زمان بیشتری را در سایت‌های رفاهی صرف و در عین‌ حال خودروهای خود را با شارژرهای سریع این شرکت شارژ کنند.

 

شرکت بی‌پی در پایان سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۹ هزار ایستگاه شارژ در سراسر جهان داشت که در مقایسه با ۲۲ هزار مرکز شارژ در سال پیش آن، حدود ۳۲درصد افزایش‌ یافته است. این شرکت قصد دارد تعداد آن‌ها را تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ هزار ایستگاه برساند.

 

بی‌پی اعلام کرد: جاه‌طلبی‌های ما برای خودروهای برقی تغییر نکرده است، تغییرها در «بی‌پی پولس» گامی برای اطمینان‌ یافتن از این است که بتوانیم اهداف خود را با دقت و اثربخشی بیشتری اجرا کنیم.

 

با این‌حال، شرکت «بی‌پی پولس» چند طرح بلندپروازانه را در چارچوب راهبرد گذار انرژی کنار گذاشته است که تحت مدیریت برنارد لونی، مدیرعامل پیشین بی‌پی در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شده بودند.

 

مدیرعامل بی‌پی در ماه فوریه به تحلیلگران گفت: این شرکت ابتدا انتظار داشت ناوگان خودروهای تجاری نخستین و سریع‌ترین بخش برای تغییر به خودروهای برقی در مقیاس بزرگ باشد، اما این موضوع تا حدی به این دلیل که دولت‌ها سیاست‌های حمایتی برای تغییر ناوگان به خودروهای برقی را کاهش دادند، محقق نشد.

 

وی تأکید کرد: ما ابتدا فکر می‌کردیم ناوگان خودروهای برقی توسعه یابد، اما با توجه به فشارهای رکود اقتصادی و کاهش برخی تسهیلات از سوی دولت‌ها، روند توسعه ناوگان کُند شد.

 

شرکت بی‌پی در ماه مه گذشته نیز بخش شارژ خودروهای برقی خانگی خود را تعطیل کرد و اکنون بیشتر بر مراکز شارژ سریع متمرکز شده است.

 

این شرکت انتظار دارد بازدهی سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های شارژ خودرو و فروشگاه‌های رفاهی از ۱۵ درصد فراتر رود و ۱.۵ میلیارد دلار درآمد ناخالص تا سال ۲۰۲۵ ایجاد کند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1364 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۰۱:۱۵
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1359
۲۸ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶

همکاری دو سازمان برای کاهش خطر فرونشست زمین در شریان‌های حیاتی

با برگزاری نشست مشترکی میان دو سازمان نقشه‌برداری و راهداری خطر فرونشست زمین در شریان‌های حیاتی کشور مورد بررسی قرار گرفت.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، نشست مشترک اعضای کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور با موضوع بررسی نحوه همکاری دو سازمان جهت کاهش خطر فرونشست زمین با حضور نمایندگان سازمان راهداری

با برگزاری نشست مشترکی میان دو سازمان نقشه‌برداری و راهداری خطر فرونشست زمین در شریان‌های حیاتی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، نشست مشترک اعضای کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور با موضوع بررسی نحوه همکاری دو سازمان جهت کاهش خطر فرونشست زمین با حضور نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد.

 

در این جلسه، معصومه آمیغ‌پی، رئیس کارگروه فرونشست و زمین‌لغزش کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور گزارش مفصلی از اقدامات صورت گرفته در خصوص پایش مخاطره فرونشست در کشور ارائه کرد.

 

همچنین محمد رضائی هابیل، دبیر کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور، نشست‌های تخصصی مشترک را سبب جلوگیری از موازی‌کاری و صرف هزینه‌های اضافه و آگاهی از ماموریت دستگاه‌ها دانست و اظهار کرد: همکاری‌های بین سازمانی که در زمینه پایش مخاطرات و کاهش خطر بلایا انجام می‌شود، بسیار ارزشمند است. سازمان نقشه‌برداری‌ کشور متولی داده و اطلاعات مکانی در کشور است و تهیه نقشه خطر فرونشست و اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع به دستگاه‌های ذی‌ربط از ضروریات این حوزه محسوب می‌شود.

 

حبیب جمشیدی‌، معاون دفتر ماشین‌آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری، توضیح داد: ۲۲۵ هزار کیلومتر راه در اختیار سازمان راهداری قرار دارد که با توجه به اقدامات انجام شده تقریبا ۴۰ درصد مخاطرات کاهش پیدا کرده است.

 

وی در خصوص علل گسترش فروچاله‌ها، فرونشست‌ها و تاثیراتی که بر جای می‌گذارد نیز مطالبی ارائه و خاطرنشان کرد: در مرحله نخست هر گونه طرح توسعه راه‌ها باید استعلامات لازم مبتنی بر وضعیت فرونشست زمین و موقعیت گسل‌ها در منطقه مورد توجه قرار گیرد و فرونشست زمین می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به شریان‌های حیاتی کشور وارد آورد.

 

به نقل از روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، همچنین اعضای حاضر در جلسه در خصوص تهیه نقشه فرونشست زمین، به‌روزرسانی داده‌ها، نحوه همکاری به منظور ایجاد سازوکارهای لازم، زمانبندی و اولویت‌بندی و تخصیص بودجه، بحث و تبادل‌نظر کردند و پیشنهاداتی ارائه دادند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1359 توسط Khabarnegar و در روز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۶:۳۰
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1356
۲۰ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴

نوسازی جاده‌های شهرستان امیدیه به همت نفتی‌ها

عملیات نوسازی بلوار ورودی شهرستان امیدیه در منطقه محروم کوی یاسر این شهرستان از سوی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری آغاز شد.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، حسین مسعودیان، سرپرست خدمات مهندسی و بهسازی اماکن و تأسیسات این شرکت گفت: عملیات نوسازی

عملیات نوسازی بلوار ورودی شهرستان امیدیه در منطقه محروم کوی یاسر این شهرستان از سوی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، حسین مسعودیان، سرپرست خدمات مهندسی و بهسازی اماکن و تأسیسات این شرکت گفت: عملیات نوسازی بلوار ورودی شهرستان امیدیه شامل تخریب کلی بلوار فعلی و نوسازی و نماسازی بلوار با سنگ‌های گرانیتی، ایجاد فضای سبز از طریق کاشت درختچه‌های متناسب با شرایط اقلیمی است.

 

وی افزود: ایجاد کانال دفع آب‌های سطحی و فاضلاب در حاشیه این بلوار از اهداف دیگر این پروژه است که به‌صورت همزمان اجرایی خواهد شد.

 

سرپرست خدمات مهندسی و بهسازی اماکن و تأسیسات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری یادآور شد: در صورت همراهی و موافقت دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان امیدیه آمادگی داریم مسیر بلوار ورودی تا میدان ترمینال این شهرستان را به‌صورت مسیری مستقیم اصلاح کنیم.

 

بر پایه این گزارش، در سفر نخست رئیس‌جمهوری به استان خوزستان، ۸.۵ همت پروژه مسئولیت اجتماعی و در سفر دوم ایشان نیز به همین مقدار پروژه جدید تعریف شد. خوزستان تنها استانی است که حدود ۱۷ همت پروژه‌ مسئولیت اجتماعی دارد.

 

از زمان آغاز به‌کار دولت سیزدهم تا امروز ۱۳۸۷ پروژه مسئولیت اجتماعی در خوزستان تعریف شده که تاکنون نزدیک به ۳۸۰ پروژه به ارزش ۳.۵ همت به بهره‌برداری رسیده است.

 

طرح توسعه آب و فاضلاب از جمله این پروژه‌هاست که وزارت نفت آن را تقبل کرده است و با توجه به نفت‌خیز و گازخیز بودن این استان و سهم ۶۰ درصدی در تولید نفت و ۱۱ درصدی در تولید گاز، وظیفه صنعت نفت است که مردم را از منافع نفت بهره‌مند کند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1356 توسط Khabarnegar و در روز دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۴:۲۷
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1352
۱۵ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰

وزیر نفت: ۹۵ درصد سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی انجام می‌شود/ افزایش ۷ میلیون لیتری بنزین در نوروز ۱۴۰۳

وزیر نفت گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۳ قانون‌گذار وزارت نفت را مکلف کرده است در سال نو، ۹۵ درصد عملیات سوخت‌گیری خودروها با کارت سوخت شخصی انجام شود.   جواد اوجی امروز (چهارشنبه، ۱۵ فروردین‌ماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصرف بنزین در ایام نوروز امسال به نسبت پارسال

وزیر نفت گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۳ قانون‌گذار وزارت نفت را مکلف کرده است در سال نو، ۹۵ درصد عملیات سوخت‌گیری خودروها با کارت سوخت شخصی انجام شود.

 

جواد اوجی امروز (چهارشنبه، ۱۵ فروردین‌ماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصرف بنزین در ایام نوروز امسال به نسبت پارسال حدود ۷ میلیون لیتر افزایش یافت، اظهار کرد: با تلاش وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و جایگاه‌داران، نگذاشتیم در این روزها مردم دچار مشکل شوند و بنزین در همه جایگاه‌ها و مبادی مصرف تأمین شد.

 

وی با اشاره به تکلیف قانونگذار در بودجه ۱۴۰۳ به وزارت نفت افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ قانونگذار وزارت نفت را مکلف کرده در سال جدید، ۹۵ درصد عملیات سوختگیری با کارت سوخت شخصی انجام شود.

 

وزیر نفت تصریح کرد: با توجه به اینکه ممکن بود مردم در تعطیلات نوروز آمادگی لازم را نداشته باشند و کارت سوخت همراهشان نباشد، دستور دادیم در این دو هفته کارت سوخت جایگاه در اختیار مردم قرار گیرد، اما در هفته‌های آینده و همسو با مدیریت مصرف بنزین و حسب تکلیفی که قانونگذار به ما محول کرده است باید با کارت شخصی سوخت‌گیری انجام شود. از این رو خواهش می‌کنم مردم با کارت سوخت شخصی سوختگیری کنند، زیرا در مدیریت مصرف سوخت مؤثر است.

 

اوجی اظهار کرد: با توجه به وظیفه ما در مدیریت مصرف سوخت از طریق استفاده از کارت‌های سوخت شخصی، در هفته‌های آینده عملیات سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی انجام خواهد شد.

 

وی گفت: یکی از راه‌های مهار مصرف بنزین استفاده از کارت سوخت شخصی خودروهاست و با آمادگی لازم از یک هفته تا ۱۰ روز آینده، فرآیند سوخت‌گیری تنها از طریق کارت‌های سوخت شخصی انجام می‌شود. این مسئله ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد و ما در حال استفاده از روش‌های غیرقیمتی برای مدیریت مصرف بنزین هستیم.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1352 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۰:۴۰
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1349
۵ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۶

وزیر نفت تصریح کرد تأکید وزارت نفت دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی/ نقش مهم ۳۳ میلیارد دلار قراردادهای بالادستی در جهش تولید

وزیر نفت با اشاره به تأکید وزارت نفت دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی گفت: ۳۳ میلیارد دلار قراردادهای توسعه میدان‌های نفتی و طرح ملی فشارافزایی میدان گازی پارس جنوبی با استفاده از ظرفیت و توان پیمانکاران و سازندگان داخلی در اسفندماه ۱۴۰۲ امضا شد که بی‌شک در رشد تولید تأثیری بسزا دارد.  

وزیر نفت با اشاره به تأکید وزارت نفت دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی گفت: ۳۳ میلیارد دلار قراردادهای توسعه میدان‌های نفتی و طرح ملی فشارافزایی میدان گازی پارس جنوبی با استفاده از ظرفیت و توان پیمانکاران و سازندگان داخلی در اسفندماه ۱۴۰۲ امضا شد که بی‌شک در رشد تولید تأثیری بسزا دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، جواد اوجی در گفت‌وگو با ویژه برنامه «جهش تولید» در رادیو اقتصاد با تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان درباره موضوع استفاده از توان و مشارکت مردم اظهار کرد: بالاترین بخش مشارکت مردمی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی امروز متعلق به صنعت پتروشیمی است؛ بیش از ۵۰ میلیون نفر سهامدار شرکت‌های پتروشیمی هستند که انواع محصول پتروشیمی در گریدهای مختلف را تولید می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی تأکید دارد، افزود: در اسفندماه ۱۴۰۲، ۳۳ میلیارد دلار قراردادهای پروژه بالادستی، توسعه میدان‌های نفتی و طرح ملی فشارافزایی مهم‌ترین میدان گازی؛ میدان پارس جنوبی با استفاده از ظرفیت و توان پیمانکاران و سازندگان داخلی امضا شد که بی‌شک این موضوع در رشد تولید تأثیری بسزا دارد.

 

وزیر نفت با تأکید بر اینکه نگاه وزارت نفت دولت سیزدهم به توان داخلی است و معطل خارجی‌ها نبوده است، ادامه داد: قرارداد توسعه ۶ میدان نفتی در ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ به ارزش بالغ بر ۱۳میلیارد دلار امضا شد که ۲ میدان از این میدان‌ها با عراق مشترک است که با استفاده از ظرفیت سازندگان و پیمانکاران داخلی اجرا خواهد شد.

 

اوجی تصریح کرد: با توجه به استفاده حداکثری وزارت نفت از توان داخلی، رشد اقتصادی بخش نفت و گاز در سال ۱۴۰۲ به بالای ۲۰ درصد رسید.

 

وی اظهار امیدواری کرد که با بهره‌برداری از پروژه‌های بالادست و پایین‌دست صنعت نفت در حوزه پالایشگاهی، صنعت گاز و صنایع پتروشیمی همسو با تأکیدهای مقام معظم رهبری، در سال ۱۴۰۳ نیز به جهش تولید و افزایش رشد اقتصادی بخش نفت و گاز دست می‌یابیم.

 

وزیر نفت با اشاره به رکورد مصرف بنزین در سه روز نخست سال ۱۴۰۳ گفت: در روزهای عادی به‌طور میانگین ۱۱۴ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود که این رقم با آغاز مسافرت‌های نوروزی در ۲۷ و ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ به ۱۴۲ میلیون لیتر و در ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ به ۱۵۲ میلیون لیتر افزایش یافت که با وجود همه این افزایش‌ها با فعالیت بیش از ۵۰ هزار نفر در جایگاه‌های سوخت کشور، کمبودی گزارش نشده است.

 

اوجی در پایان به مردم توصیه کرد تا از کارت سوخت خود استفاده کنند و پیش از سفر تنظیم موتور و لاستیک را که نقش مهمی در کاهش مصرف سوخت دارد را انجام دهند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1349 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۳۶:۰۸
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1346
۲ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۳

در گفت‌گوی تلفنی روسای‌جمهوری ایران و روسیه پوتین برگزاری موفق کمیسیون مشترک ایران و روسیه را نشانه پیشرفت همکاری‌ها دانست

رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران برگزاری موفق نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران و افزایش ۷۷ درصدی تجارت دوجانبه کالا را از نشانه‌های مثبت افزایش همکاری‌های تهران-مسکو دانست.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، سید ابراهیم رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین ضمن تبریک اعتماد

رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران برگزاری موفق نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران و افزایش ۷۷ درصدی تجارت دوجانبه کالا را از نشانه‌های مثبت افزایش همکاری‌های تهران-مسکو دانست.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، سید ابراهیم رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین ضمن تبریک اعتماد دوباره مردم روسیه به وی و انتخاب دوباره برای این سمت، اظهار امیدواری کرد که آغاز فعالیت دولت تازه روسیه، زمینه‌ای مناسب برای گسترش بیش از پیش روابط و همکاری‌های سازنده ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف باشد.

 

عمل به توافق‌های دو جانبه روابط تجاری را ارتقا می‌دهد

 

وی حضور دو کشور در سازمان‌های منطقه‌ای مهم نظیر شانگهای و بریکس و همچنین تلاش برای عملی شدن توافق‌های انجام شده از جمله احداث خط‌آهن رشت-آستارا را زمینه‌های مناسبی برای تقویت همکاری‌ها به‌ویژه ارتقای روابط اقتصادی و تجاری دو کشور دانست.

 

افزایش ۷۷ درصدی تجارت ایران و روسیه نمایانگر ارتقای روابط است

 

رئیس‌جمهوری روسیه نیز در این مکالمه تلفنی ضمن سپاسگزاری از پیام و تماس تلفنی رئیسی برای تبریک انتخاب دوباره وی به ریاست‌جمهوری روسیه و تبریک متقابل فرارسیدن ماه مبارک رمضان و نیز آغاز سال نو خورشیدی، به نهایی شدن زودهنگام پیش‌نویس موافقت‌نامه جامع همکاری‌های ایران و روسیه اشاره کرد و افزود: برگزاری موفق نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران و افزایش ۷۷ درصدی تجارت کالا میان ایران و روسیه از نشانه‌های مثبت ارتقای همکاری‌های تهران-مسکو است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1346 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۳۳:۴۴
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1343
۲۹ / ۱۲ / ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد ثبت رکورد مصرف بیش از ۱۴۰ میلیون لیتر بنزین در ۲۸ اسفند ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ثبت رکورد مصرف بیش از ۱۴۰ میلیون لیتر بنزین در روز دوشنبه، ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ خبر داد.   جعفر سالاری‌نسب در این باره به خبرنگار عهد کهن گفت: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی مسافران به مناسبت آغاز سال نو، در روز ۲۸ اسفندماه ۱۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ثبت رکورد مصرف بیش از ۱۴۰ میلیون لیتر بنزین در روز دوشنبه، ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ خبر داد.

 

جعفر سالاری‌نسب در این باره به خبرنگار عهد کهن گفت: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی مسافران به مناسبت آغاز سال نو، در روز ۲۸ اسفندماه ۱۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شد که این عدد در مدت مشابه پارسال ( ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱) ۱۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است.

 

وی افزود: بالاترین رکورد مصرف بنزین در اسفندماه ۱۳۳ میلیون لیتر مصرف طی یک روز بوده است که مصرف بنزین کشور در روز ۲۸ اسفندماه امسال در مقایسه با مصرف عادی اسفندماه پارسال، رکوردی تازه به شمار می‌آید.

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین مصرف بنزین در روز یکشنبه (۲۷ اسفندماه) را ۱۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر اعلام کرد و افزود: از هموطنان عزیزم می‌خواهیم افزون بر مدیریت مصرف بهینه سوخت، کارت سوخت شخصی خود را در سفر همراه داشته باشند.

 

سالاری‌نسب بیان کرد: خوشبختانه ظرفیت مناسبی در جایگاه‌های عرضه سوخت کشور ایجاد شده است و تاکنون به ارسال جایگاه‌های سیار سوخت و اعزام خودروهای سیار سوخت‌رسان نیاز نداشته‌ایم.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش از این از آماده‌باش کامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و جایگاه‌های سوخت برای توزیع سوخت نوروزی مسافران و اعزام گروه‌های پرشمار کارشناسی فنی و عملیاتی به‌منظور نظارت بر عرضه سوخت نوروزی در قالب طرح نظارت بر عرضه سوخت نوروزی (گلگشت) خبر داده بود.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1343 توسط Khabarnegar و در روز سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۳:۳۳
© Copyright 2024 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر