شماره : 1168
۹ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۹:۳۷

پیگیری نهضت ملی مسکن درخوزستان

  استاندار خوزستان: با توجه به اینکه نهضت ملی مسکن، دغدغه اول رییس جمهور بوده، باید در این زمینه جدی‌تر عمل کرد و همه ارگان‌ها و نهاد‌ها پای کار بیایند.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای اداری خوزستان که در محل استانداری برگزار شد ضمن تشکر از

 

استاندار خوزستان: با توجه به اینکه نهضت ملی مسکن، دغدغه اول رییس جمهور بوده، باید در این زمینه جدی‌تر عمل کرد و همه ارگان‌ها و نهاد‌ها پای کار بیایند.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای اداری خوزستان که در محل استانداری برگزار شد ضمن تشکر از تمام دست اندرکاران مراسم اربعین بیان کرد: خوشبختانه مراسم امسال با کمترین حواداث برگزار و روال تردد زائران به خوبی در جریان بود البته کم و کاستی‌هایی در کار بود که باید برای سال آینده جبران شود.

 

وی موضوع “تصمیم گیری” را یکی از ارکان اصلی در علم مدیریت دانست و افزود: قطعا اگر تصمیم‌گیری‌ها به خوبی انجام شود کار مردم روی زمین نمی‌ماند لذا انتظار داریم که مدیران استان موانع بر سر راه را برطرف و فرآیند کار‌ها را کوتاه کنند.

 

استاندار خوزستان گفت: مدیران استان باید در کنار رسیدگی به امورات اجرایی، یک تیم تصمیم گیرنده داشته باشند در غیر این صورت، دیگران بر آن‌ها تسلط پیدا کرده و مدیر به یک ربات تبدیل می‌شود.

 

حسینی محراب گفت: با توجه به اینکه سال پربارانی در پیش داریم از مدیرعامل آبفا خوزستان و شهردار اهواز می‌خواهم نقاط آبگیر را شناسایی و نسبت به رفع آن تلاش کنند؛ همچنین کار لایروبی و لوله گذاری‌ها انجام شود.

 

وی افزود: با توجه به گذر از فصل گرما از شهرداری انتظار داریم که نسبت به زیباسازی شهر اهواز اقدام کند. عملیات اجرایی پروژه مترو اهواز پس از سال‌ها توقف، مجددا آغاز خواهد شد تا مردم از این امکان بهره‌مند شوند.

 

استاندار گفت: خوزستان به لحاظ داشتن ظرفیت‌های فراوان، جزو ۶ استان اول کشور است لذا از همه مدیران می‌خواهیم که تا حد توان برای استان امکانات و اعتبار جذب کنند همچنین بحث خوشه‌های صنعتی باید با جدیت دنبال شود.

 

وی با اشاره به انتخابات پیش رو در کشور بیان کرد: انتخابات و حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای، یکی از مسائل مهم بوده و تمام امکانات استان باید در جهت مشارکت مردمی بسیج شود.

 

حسینی محراب با بیان اینکه مشاوران جوان باید در دستگاه‌های دولتی به کارگیری شوند گفت: همچنین می‌توان از وجود موسسات جهادی قوی، برای رفع مشکلات بهره برد.

 

وی با اشاره به راه اندازی کارخانه زراعت چوب در استان افزود: توسعه زراعت چوب در استان علاوه بر برخورداری از جنبه‌های سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی، در تثبیت کانون‌های ریزگرد تاثیرگذار است.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های استان در امر اشتغالزایی استفاده کرد گفت: متاسفانه از صنعت قطعه‌سازی خودرو غافل شده‌ایم در حالی که از این طریق می‌توان اشتغال‌زایی خوبی در سطح استان ایجاد کرد.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1168 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۷:۰۰
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1165
۵ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶

ثبت رطوبت بالای ۹۰ درصد در سه شهر خوزستان

  مدیرکل هواشناسی خوزستان میزان رطوبت ثبت شده در ۳ شهر استان را بالای ۹۰ درصد اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، محمد سبزه زاری گفت: میزان رطوبت در آبادان ۹۵، کشاورزی اهواز و شادگان ۹۰ درصد ثبت شده است. وی میزان رطوبت ثبت شده در بندرماهشر ۸۵ و بستان ۸۲ درصد اعلام

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان میزان رطوبت ثبت شده در ۳ شهر استان را بالای ۹۰ درصد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، محمد سبزه زاری گفت: میزان رطوبت در آبادان ۹۵، کشاورزی اهواز و شادگان ۹۰ درصد ثبت شده است.

وی میزان رطوبت ثبت شده در بندرماهشر ۸۵ و بستان ۸۲ درصد اعلام کرد و افزود: اهواز ۷۷، هندیجان ۷۶، گتوند ۶۶ و صفی آباد دزفول رطوبت را گزارش داده اند.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه بیان کرد:در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا ظهر روز پنجشنبه با استقرار جریانات جنوبی شاهد افزایش رطوبت، شرجی و مه رقیق در مناطق جنوبی، غربی، مرکزی و بخش‌هایی از شمال غرب استان خواهیم بود

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1165 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۶:۵۸
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1162
۲۹ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹

آغاز سال تحصیلی دانش آموزان اول ابتدایی در خوزستان

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان:سال تحصیلی ۱۰۵ هزار نوآموز دوره اول ابتدایی در خوزستان آغاز شد.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان روز چهارشنبه در آیین نمادین نواختن زنگ شکوفه‌های استان در دبستان بانو عصمت جواد پور در منطقه کیانشهر اهواز بیان کرد: اولیای دانش آموزان ضلع

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان:سال تحصیلی ۱۰۵ هزار نوآموز دوره اول ابتدایی در خوزستان آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان روز چهارشنبه در آیین نمادین نواختن زنگ شکوفه‌های استان در دبستان بانو عصمت جواد پور در منطقه کیانشهر اهواز بیان کرد: اولیای دانش آموزان ضلع سوم تعلیم و تربیت هستند و نقش بسیار مهمی در آموزش فرزندان خود دارند.

 

مسعود حمیدی نژاد گفت: دورانی که اولیای دانش آموزان نقشی در آموزش دانش آموزان نداشتند گذشته است و امروز اولیا در میدان تعلیم و تربیت باید نقش پررنگی داشته باشند.

 

وی اظهار کرد: دانش آموزان مهمترین ساعت‌های دوران زندگی خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهند و باید از این فرصت برای تربیت آینده سازان این کشور نهایت استفاده را کرد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد: برای تکمیل چرخه تعلیم و تربیت خانواده دانش آموزان در کنار آموزش و پرورش باشند.

 

حمیدی نژاد وظیفه اولیا را کمک کردن به چرخه تعلیم و تربیت دانست و افزود: ارتباط تنگاتنگ خانواده دانش آموزان با آموزش و پرورش راز موفقیت در حوزه تعلیم و تربیت است.

 

در ادامه این آیین معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: تمام تلاش آموزش و پرورش استان بر کیفی سازی آموزش در استان به ویژه در دوره ابتدایی است.

 

فرانک موسوی ادامه داد: معلم‌های دوره ابتدایی در استان مهارت‌های مختلفی را برای ارائه آموزش هر چه بهتر به دانش آموزان فرا گرفته. اند.

 

وی مهارت زبانی و خواندن را از مهم‌ترین مواردی دانست که باید در دوره اول ابتدایی به دانش آموز آموزش داده شود.

 

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در هشت هزار مدرسه دولتی و غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1162 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۹:۴۱
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1159
۲۴ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱

ثبت نام ۹۱۳ دانش آموز اتباع خارجی در مدارس خوزستان

بیش از ۹۰۰ دانش آموز اتباع خارجی در مدارس خوزستان ثبت نام کردند.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تاکنون ۹۱۳ دانش‌آموز اتباع خارجی که عمدتا عراقی، پاکستانی و افغانستانی هستند در مدارس سطح استان خوزستان ثبت‌نام کرده‌اند.   سیده فرانک موسوی افزود: عمده دانش‌آموزان

بیش از ۹۰۰ دانش آموز اتباع خارجی در مدارس خوزستان ثبت نام کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تاکنون ۹۱۳ دانش‌آموز اتباع خارجی که عمدتا عراقی، پاکستانی و افغانستانی هستند در مدارس سطح استان خوزستان ثبت‌نام کرده‌اند.

 

سیده فرانک موسوی افزود: عمده دانش‌آموزان افغانستانی در گتوند و بقیه در دیگر شهر‌های استان خوزستان ساکن هستند که بر اساس نامه اداره‌کل اتباع خارجی استانداری ثبت نام می‌شوند.

 

وی ادامه داد: تاکنون ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع تنها با ارائه معرفی‌نامه از سوی وزارت کشور انجام شده است، اما امسال در سامانه ملی مهاجرت ثبت‌نام می‌کنند و در صورت تایید هویت توسط وزارت کشور، اطلاعات آن‌ها پس از ۴۸ ساعت وارد سامانه وزارت آموزش و پرورش می‌شود.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: پس از تایید توسط وزارت کشور، دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام می‌شوند؛ البته این قانون شامل مهاجران غیرقانونی نمی‌شود.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1159 توسط Khabarnegar و در روز جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱:۲۲
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1156
۱۹ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷

انتصاب معاون جدید «برنامه‌ریزی و توسعه منابع» وزارت آموزش و پرورش

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، دکتر علی فرهادی به عنوان معاون جدید برنامه‌ریزی و توسعه منابع منصوب شد. در جلسه شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن تقدیر از دکتر صادق ستاری‌فرد، معاون سابق برنامه ریزی و توسعه منابع، دکتر علی فرهادی به

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، دکتر علی فرهادی به عنوان معاون جدید برنامه‌ریزی و توسعه منابع منصوب شد.

در جلسه شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن تقدیر از دکتر صادق ستاری‌فرد، معاون سابق برنامه ریزی و توسعه منابع، دکتر علی فرهادی به عنوان معاون جدید برنامه ریزی و توسعه منابع منصوب شد.

همچنین در این جلسه از زحمات مهدی فیاضی، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور تقدیر به عمل آمد و آئین تودیع وی برگزار گردید.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی فرهادی از نیروی‌های قدیمی وزارت آموزش و پرورش است، که کار خود را از دبیری آغاز و مراحل مختلف مدیریتی را در این وزارتخانه تجربه کرده است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1156 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۷:۴۰
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1153
۱۷ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱

پیش بینی افزایش رطوبت و کاهش دید افقی در خوزستان

  مدیر کل هواشناسی خوزستان افزایش رطوبت، وقوع مه و کاهش دید افقی در استان پیش بینی کرد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، محمد سبزه زاری گفت: بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد تا اواسط وقت فردا، شنبه ۱۸ شهریورماه جریان‌های جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی، وقوع پدیده مه رقیق و کاهش دید

 

مدیر کل هواشناسی خوزستان افزایش رطوبت، وقوع مه و کاهش دید افقی در استان پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، محمد سبزه زاری گفت: بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد تا اواسط وقت فردا، شنبه ۱۸ شهریورماه جریان‌های جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی، وقوع پدیده مه رقیق و کاهش دید افقی در مناطق جنوبی، مرکزی، شرقی و غربی استان خوزستان خواهد شد.

وی افزود: امروز نیز به دلیل بالا بودن شاخص‌های ناپایداری، احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش تندباد‌های لحظه‌ای در ارتفاعات استان وجود دارد.

 

سبزه زاری ادامه داد: همچنین فردا و روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه نیز وزش باد‌های متوسط و گاهی شدید در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی می‌گوید: شمال خلیج فارس از بعدازظهر فردا تا اواخر روز یکشنبه مواج خواهد بود.

به گفته سبزه زاری؛ در شبانه روز گذشته اهواز با ۴۵.۶ و ایذه با ۲۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شده اند، ضمن اینکه حداکثر دمای اهواز به ۴۵.۶ و حداقل به ۳۱.۲ درجه سانتیگراد رسیده است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1153 توسط Khabarnegar و در روز جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۱:۱۶
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1150
۱۱ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۹:۳۲

گزیده‌های نفتی هفته

اخبار مربوط به بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی، قدردانی رهبر انقلاب از عملکرد وزارت نفت، دو رونمایی در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و واکنش شرکت ملی نفت به اظهارات دفتر حسن روحانی را در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید. شکسته شدن طلسم فاز ۱۱ پارس جنوبی: فاز ۱۱ پارس‌جنوبی به‌عنوان آخرین فاز

اخبار مربوط به بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی، قدردانی رهبر انقلاب از عملکرد وزارت نفت، دو رونمایی در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و واکنش شرکت ملی نفت به اظهارات دفتر حسن روحانی را در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

شکسته شدن طلسم فاز ۱۱ پارس جنوبی: فاز ۱۱ پارس‌جنوبی به‌عنوان آخرین فاز باقیمانده از این میدان مشترک گازی این هفته همزمان با دومین سالگرد فعالیت دولت سیزدهم با حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی رسید.

رئیسی در جریان سفر به عسلویه از سکو و تأسیسات تولید گاز جنوبی‌ترین و یکی از مهم‌ترین فازهای بخش ایرانی این میدان بازدید و دستور آغاز رسمی برداشت گاز از آخرین فاز پارس جنوبی را صادر کرد.

او در سخنانی با بیان اینکه آغاز تولید گاز در فاز ۱۱ میدان مشترک پارس جنوبی اقدامی بزرگ و ماندگار در حوزه صنایع نفت و گاز کشور است، گفت: اجرای این طرح از سوی متخصصان توانمند داخلی در حالی انجام شد که شرکت‌های خارجی طرف قرارداد برای اجرای آن به بهانه تحریم تعهدهای خود را رها کرده بودند و کشور تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشت.

جواد اوجی، وزیر نفت هم با اشاره به اینکه در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، ۸۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی اتفاق افتاد، اعلام کرد که پرونده پارس جنوبی از نظر ما بسته نیست و اقدام مهم در این میدان مشترک حفظ و نگهداشت تولید و فشارافزایی است که مطالعات آن در دولت سیزدهم رو به پایان است و تا پایان امسال قراردادش امضا می‌شود.

به گفته او، تولید گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی تا پیش از زمستان امسال به ۱۵ میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید.

قدردانی رهبر انقلاب از عملکرد دولت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی روز چهارشنبه (هشتم شهریورماه) در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت، با قدردانی و تمجید از عملکرد خوب و قوی دولت در برخی بخش‌ها از جمله «کارهای زیربنایی»، «رشد شاخص‌های کلان اقتصادی» و «سیاست خارجی»، گفتند: افزایش محصولات پتروشیمی و کارهای ارزنده در زمینه نفت و گاز و راه‌اندازی چند هزار کارگاه تعطیل یا نیمه‌تعطیل از اقدام‌های قابل تقدیر دولت است.

رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی: رئیس‌جمهوری این هفته در آیین گرامیداشت هفته دولت و هجدهمین جشنواره شهید رجایی از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها قدردانی کرد که بر این اساس ‌در موضوع «تبیین دستاوردهای دولت و اقناع افکار عمومی» از وزارت نفت و در زمینه «عملکرد در گروه تولیدی» از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تقدیر شد.

۲ رونمایی در پالایش و پخش: نخستین کمپرسور فرآیندی صادراتی ساخت ایران و مدارک طرح کیفی‌سازی نفت کوره و تولید کک سوزنی این هفته با حضور جلیل سالاری، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش رونمایی شد.

سالاری در سخنانی  با اشاره به اینکه نگاه دولت سیزدهم تقویت دیپلماسی انرژی و اقدام برای اجرای پروژه‌های فراسرزمینی و فرآورش نفت خام ایران در پروژه‌های فراسرزمینی است، گفت: صدور تجهیزات و خدمات فنی مهندسی برای نخستین بار در کشور از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اجرایی شده است.

دیگر خبرها: اطلاعیه شرکت ملی نفت درمورد اظهارات دفتر حسن روحانی درباره توسعه پارس جنوبی، انتصاب مشاور وزیر نفت در امور بانوان و خانواده، اعلام آماده‌باش رسمی مدیرعامل شرکت ملی گاز برای ورود به فصل سرما، امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت نفت و گاز گچساران و دانشگاه آزاد، برگزاری نشست پژوهشگاه صنعت نفت با مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری و الکترونیکی شدن توزیع نیمی از گاز مایع مصرفی کشور از دیگر اخبار صنعت نفت در این هفته بودند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1150 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲:۲۵
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1147
۴ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳

تاکید استاندار بر استفاده از ارزش افزوده نفت در خوزستان

 استاندار خوزستان گفت: ارزش افزوده نفت در خوزستان ۷۰ درصد و اشتغال آن ۳ درصد است. بنابراین مردم احساس تبعیض می‌کنند و باید استفاده از ارزش افزوده صنعت نفت در خوزستان راه‌اندازی شود تا این فاصله کاهش یابد. علی اکبر حسینی محراب در شورای اداری خوزستان که امروز ، جمعه سوم شهریور در یادمان شهید

 استاندار خوزستان گفت: ارزش افزوده نفت در خوزستان ۷۰ درصد و اشتغال آن ۳ درصد است. بنابراین مردم احساس تبعیض می‌کنند و باید استفاده از ارزش افزوده صنعت نفت در خوزستان راه‌اندازی شود تا این فاصله کاهش یابد.

علی اکبر حسینی محراب در شورای اداری خوزستان که امروز ، جمعه سوم شهریور در یادمان شهید علی هاشمی برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته دولت، اظهار کرد: قدرت با کار تشکیلاتی مرجعیت پیدا می‌کند. دستگاه‌های بزرگی مانند سپاه، وزارت دفاع و دیگر دستگاه‌ها کارهای بزرگ انجام داده‌اند و با موشک‌های‌شان بازدارندگی ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مدیریت بدون تشکیلات معنا ندارد، افزود: مسئولان نیز باید این گونه تشکیلات را بشناسند، برنامه‌ریزی کنند و افق دید بلند و همت داشته باشند.

استاندار خوزستان گفت: مدیر تشکیلات نباید تک‌رو باشد. انسان‌های تک‌رو منزوی هستند و نمی‌توانند افراد را با خود همراه کنند و در دل کار ببرند. بنابراین مدیر باید نقش رهبری سازمانی داشته باشد، یعنی دلی کار کند.

حسینی محراب بیان کرد: مدیر عالی کسی نیست که در همه صحنه‌ها باشد، بلکه مدیری عالی است که همه را با خود به میدان عمل بیاورد.

وی با بیان اینکه شاخص موفقیت باید تعیین شود، گفت: باید آفت‌شناسی تشکیلاتی در کار انجام شود. مدیر باید جنبه رهبری داشته باشد و اگر ندارد، بی‌خود مدیر شده است.

استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم مشورت و همفکری مدیران و پایبند بودن آن‌ها به مکتب اسلام، گفت: مدیری که می‌خواهد با زیرآب زدن دیگری، مدیر ارشد شود، مدیر نیست. بلکه می‌خواهد با تکنیک‌های شیطانی در حکومت اسلامی مدیریت کند که چنین چیزی معنا ندارد. مدیر خوب کسی است که سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و دیگران سراغش نروند.

حسینی محراب با بیان اینکه باید روحیه جهادی در سازمان تشکیلاتی وجود داشته باشد، گفت: مدیر باید از دنیا طلبی، زندگی لاکچری و تعطیلات خارج از کشور پرهیز داشته باشد. اگر در سازمان اداری نابسامانی باشد یعنی حتما رشوه، پورسانت، آلودگی و فساد یا گاهی بی‌تدبیری و سوء مدیریتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد، دشمن‌تراش است، عنوان کرد: مدیران گاهی مبنای فکری را درست می‌کنند تا خطاهای خود را اصلاح کنند. در مسائل فساد هر چه کشیدیم از عدم نظارت‌ها، ارتباطات بیش از حد و نداشتن مکانیزم روی قراردادها است. مدیر باید با تهذیب نفس و انس با خدا با این موارد مقابله کند.

استاندار خوزستان گفت: اگر مدیر ویژگی‌های لازم را نداشته باشد، زیر درخواست‌های نابجا، غیرقانونی و غیر دینی گردن خم می‌کند و از مال بیت‌المال به کسانی می‌دهد که این کار در  روز قیامت بیچاره‌مان می‌کند.

وی با اشاره به برخی آفت‌های کاری در کار تشکیلاتی افزود: فرسوده شدن تشکیلات، رکورد و عدم تحرک، موازی کاری، تحجر، دشمنی با رقبای تشکیلاتی و راحت‌طلبی، برخی از آفت‌های کاری و اداری تشکیلات هستند. راحت‌طلبی، لغزشگاه مدیران است.

استاندار خوزستان بیان کرد: اکنون مردم احساس می‌کنند برخی مدیران همراه و در کنارشان نیستند که این مساله به این دلیل است که لباس، خودرو و اطرافیان این مدیران متفاوت است و با مردم ارتباط برقرار نمی‌کنند.

حسینی محراب عنوان کرد: یکی دیگر از آفت‌ها، طعمه دانستن مسئولیت است. برخی فکر می‌کنند مدیریت برای آن‌ها طعمه است و می‌خواهند هر چیزی که تاکنون به آن نرسیده‌اند را از این طریق به دست بیاورند.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های استان خوزستان در هفته دولت گفت: بیشتر پروژه‌ها در روستاها است اما پروژه‌های بزرگی هم داشته‌ایم. سه طرح آبرسانی از جمله فدک و کوثر بسیار مهم هستند و مصوبات خوبی در این زمینه داریم.

استاندار خوزستان گفت: مهمترین بحث، اربعین حسینی است و روسای کمیته‌های اربعین باید در مرزها مستقر باشند تا با عزت این روزها را بگذرانیم.

حسینی محراب بیان کرد: اقتصاد خوزستان با نفت در کشور دوم است و بدون نفت در رتبه ۱۳ است یعنی بخش‌های غیر نفتی خوب کار نمی‌کنند و اگر این بخش‌ها کار می‌کردند، رتبه اقتصاد ما باید بالاتر می‌شد، بنابراین مدیران باید در این زمینه بیشتر کار کنند.

استاندار خوزستان خطاب به روسای بانک‌ها، بیان کرد: میانگین دریافت تسهیلات نسبت به سپرده‌ها در کشور ۷۵.۱ و در خوزستان نیز ۵۸ درصد است؛ یعنی در کشور ۲۵ درصد پول تسهیلات به دست مردم نمی‌رسد و به جاهای دیگر می‌رود. یعنی پول‌فرست شده‌ایم یا در جاهایی سرمایه‌گذاری می‌شود که در دست مردم نیست و باید این مشکل حل شود و از میانگین کشوری هم بالاتر برود. یک جاهایی میانگین دریافت تسهیلات ۱۰۰ درصد است اما میانگین کشوری به ۷۵ درصد رسیده است.

وی افزود: از همه بدتر در بخش نفت است. ارزش افزوده نفت در خوزستان ۷۰ درصد و اشتغال آن ۳ درصد است. بنابراین مردم احساس تبعیض می‌کنند و باید استفاده از ارزش افزوده صنعت نفت در خوزستان راه‌اندازی شود تا این فاصله کاهش یابد.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1147 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۳:۲۳
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1144
۲ / ۶ / ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸

بهره برداری و کلنگ زنی ۲۲۸ طرح برق رسانی در هفته دولت

  ۲۲۸ طرح برق رسانی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۳۱۶ میلیون ریال در هفته دولت در نقاط مختلف خوزستان بهره برداری و کلنگ زنی می‌شود.   به گزارش پایگاه  خبری عهد کهن، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: این طرح ها در قالب اصلاح و بهینه سازی شهری و روستایی، مدیریت

 

۲۲۸ طرح برق رسانی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۳۱۶ میلیون ریال در هفته دولت در نقاط مختلف خوزستان بهره برداری و کلنگ زنی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه  خبری عهد کهن، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: این طرح ها در قالب اصلاح و بهینه سازی شهری و روستایی، مدیریت بحران، توسعه و اصلاح روشنایی معابر، توسعه و تامین برق شهری، روستایی، مسکن مهر، کاهش تلفات، فیدر خروجی و قدرت مانور و برق رسانی به روستا‌های فاقد برق است.

 

علی خدری افزود: از این ۲۲۸ طرح ، ۱۲۵ طرح بهره برداری و ۱۰۳ طرح کلنگ زنی می‌شود که در بخش افتتاح و بهره برداری ۹۴ هزار و ۳۳۴ متر شبکه فشار متوسط و ۱۳۷ و ۱۹۲ متر شبکه فشار ضعیف احداث و ۲۱۹ دستگاه ترانسفورماتور و چهار هزار و ۵۳۱ دستگاه چراغ روشنایی نصب شده است.

 

وی اظهار کرد: این طرح ها در راستای افزایش قابلیت اطمینان شبکه و تقویت ولتاژ در مناطق مختلف استان خوزستان اجرا شده اند.

 

خدری هدف از اجرای این طرح ها را تلاش برای افزایش رضایت مندی مشترکان، استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود، و همچنین تامین برق پایدار و مطمئن در سطح استان خوزستان عنوان کرد.

 

دوم تا ۶ شهریور هفته دولت نامگذاری شده است

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1144 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۸:۲۷
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1141
۳۱ / ۵ / ۱۴۰۲ - ۹:۰۱

بذرپاش خبر داد: افتتاح ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در هفته دولت

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد در هفته دولت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تحویل مردم داده خواهد شد. مهرداد بذرپاش – وزیر راه و شهرسازی در حساب توییتر خود نوشت: به لطف الهی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی و بافت فرسوده در هفته دولت تقدیم مردم شریف ایران خواهد شد. افتتاح ۱۰۰ هزار

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد در هفته دولت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تحویل مردم داده خواهد شد.

مهرداد بذرپاش – وزیر راه و شهرسازی در حساب توییتر خود نوشت: به لطف الهی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی و بافت فرسوده در هفته دولت تقدیم مردم شریف ایران خواهد شد.

افتتاح ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در هفته دولت

دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن را با هدف ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی ظرف ۴ سال آغاز کرده که بنا به اعلام وزارت راه و شهرسازی تاکنون برای ۱.۸ میلیون واحد زمین تامین شده و ۱.۴۸ میلیون واحد به مرحله ساخت رسیده است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1141 توسط Khabarnegar و در روز سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۱:۴۴
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر