شماره : 789
۱ / ۴ / ۱۴۰۱ - ۸:۵۴

وقوع پدیده گرد و خاک درخوزستان

میزان آلودگی ناشی از توده گرد و غبار با منشاء کشور عراق در شهرستان‌های اهواز و کارون به ۶ برابر حد مجاز رسید. به گزارش پایگاه خبری عهدکهن : به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، بیشترین میزان غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM ۱۰) در ساعت ۷ صبح چهارشنبه

میزان آلودگی ناشی از توده گرد و غبار با منشاء کشور عراق در شهرستان‌های اهواز و کارون به ۶ برابر حد مجاز رسید.

به گزارش پایگاه خبری عهدکهن : به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، بیشترین میزان غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM ۱۰) در ساعت ۷ صبح چهارشنبه در شهر‌های کارون ۹۰۸، اهواز ۸۷۴، سوسنگرد ۷۳۳، شادگان ۶۶۷، آبادان ۵۶۲، اندیمشک ۵۴۲، ایذه ۵۵۹، بندر امام ۶۱۵، حمیدیه ۶۰۳، رامشیر ۲۹۰، شوشتر ۲۰۷، گتوند ۱۷۱ و هندیجان ۱۶۴ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.وقوع پدیده گرد و خاک درخوزستان

حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

همچنین بر اساس شاخص (AQI) که از سوی سانه پایش کیفی هوای کشور اعلام شده، در ساعت ۸ امروز چهارشنبه شاخص کیفی هوای شهر‌های اهواز، آبادان، اندیمشک، ایذه، بندرامام، حمیدیه، شادگان، کارون در شرایط خطرناک، در سوسنگرد در شرایط بسیار ناسالم و در رامشیر و شوشتر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان، با صدور هشدار سطح نارنجی تشکیل توده گرد و خاک در کشور‌های عراق و سوریه و نفوذ آن به خوزستان را در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه پیش بینی کرده است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 789 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴:۳۷
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 786
۲۶ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۹:۳۵

۵۶ نفر در خوزستان بر اثر گرد و خاک تحت مراقبت‌های ویژه بیمارستان قرار گرفتند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: درپی وقوع پدیده ریزگرد‌ها در روز گذشته، ۵۶ خوزستانی در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : حبیب حی‌برمی گوید: به واسطه گرد و خاک دیروز ۵۲۳ نفر به دلیل علائم تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند. به گفته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: درپی وقوع پدیده ریزگرد‌ها در روز گذشته، ۵۶ خوزستانی در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : حبیب حی‌برمی گوید: به واسطه گرد و خاک دیروز ۵۲۳ نفر به دلیل علائم تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند.

به گفته ۴۴۰ نفر از این تعداد به صورت سرپایی درمان شده و ۲۷ نفر دیگر در بخش‌های عادی بیمارستان‌های استان بستری شدند.

آقای حی بر از عموم مردم به ویژه بیماران قلبی، تنفسی و سالمندان درخواست کرد در وضعیت بروز گرد و خاک توصیه‌های پزشکی را کاملا رعایت کرده و حتی الامکان از منزل خارج نشوند.

گرد و خاک‌های اخیر ناشی از سد سازی‌های بی رویه کشور ترکیه و خشکی تالاب‌ها و رودخانه‌های دجله و فرات مشکلات متعددی را برای مردم عراق، سوریه، اردن و ایران به وجود آورده.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 786 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵:۰۷
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 782
۲۳ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۷:۳۵

هشدار دامپزشکی خوزستان به دامداران درخصوص تب کریمه کنگو

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه تب کریمه کنگو بیماری مشترک انسان و دام است گفت: دامداران در معرض خطر ابتلا به تب کریمه کنگو هستند. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : دکتر مصطفی کنارکوهی بامداد دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی خوزستان اظهار داشت: اقدامات آموزشی لازم در خصوص سمپاشی دام

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه تب کریمه کنگو بیماری مشترک انسان و دام است گفت: دامداران در معرض خطر ابتلا به تب کریمه کنگو هستند.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : دکتر مصطفی کنارکوهی بامداد دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی خوزستان اظهار داشت: اقدامات آموزشی لازم در خصوص سمپاشی دام و اماکن به ویژه اماکن دارای سابقه بیماری به دامداران اعلام شده است.

وی در خصوص ابتلای ۲ مورد به تب کریمه کنگو در خوزستان و فوت یکی از این افراد افزود: طبق اعلام کتبی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، یک مورد ابتلا به این بیماری در شادگان شناسایی شده و شناسایی دومین مورد ابتلا به این بیماری به صورت کتبی به این اداره‌کل اطلاع داده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: این بیماری در حیوان علائم خاصی ندارد اما می‌تواند انسان را تا مرز کشندگی پیش ببرد.

وی افزود: نشستن کنه‌ای خاص روی دام و تغذیه آن از خون می‌تواند عامل بیماری تب کریمه کنگو را منتقل کند همچنین اگر انسان مورد گزش قرار گرفته یا بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی از احشای دام استفاده کند، احتمال انتقال بیماری وجود دارد.

کنارکوهی گفت: برای کنترل بیماری تب کریمه کنگو مردم باید گوشت مورد نیاز خود را از اماکن مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند همچنین از خرید لاشه‌ها از اماکن غیرمجاز پرهیز کنند.

اسهال، افت پلاکت، خونریزی ارگان‌های حیاتی و نارسایی ریه از جمله دلایل مرگ در افراد مبتلا به ویروس تب کریمه کنگو است.

 

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 782 توسط Khabarnegar و در روز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۵:۰۶
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 779
۱۹ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵

پایداری هوا تا یکشنبه هفته آینده درخورستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت:پایداری همراه با برخاستن موقتی گرد و غبار در بیشتر مناطق خوزستان تا روز یکشنبه هفته آینده ۲۲خرداد ادامه خواهد یافت. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : محمد سبزه زاری افزود:براساس تجزیه، تحلیل و بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، از امروز پنجشنبه تا یکشنبه آینده با شمالی شدن جریانات جوی

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت:پایداری همراه با برخاستن موقتی گرد و غبار در بیشتر مناطق خوزستان تا روز یکشنبه هفته آینده ۲۲خرداد ادامه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : محمد سبزه زاری افزود:براساس تجزیه، تحلیل و بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، از امروز پنجشنبه تا یکشنبه آینده با شمالی شدن جریانات جوی و تضعیف نسبی سامانه جنب حاره‌ای، شاهد کاهش نسبی دما تا سه درجه و کاهش میزان رطوبت هوا (شرجی) در بیشتر مناطق استان به ویژه مناطق مرکزی و جنوبی خوزستان خواهیم بود.

وی گفت: با این حال هوای خوزستان گرم و آسمان صاف خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود:در روزهای پیش رو آب‌های ساحلی خوزستان و شمال غرب خلیج فارس آرام خواهد بود.

دمای هوا در چند روز اخیر در برخی مناطق خوزستان از جمله اهواز و دشت آزادگان با تقویت سامانه کم فشار جنب حاره‌ای تا ۵۰درجه سانتیگراد بالای صفر نیز رسیده بود که این افزایش دمای هوا مصرف برق و آب در استان را به طور نسبی افزایش داد.

در روزهای اخیر قطعی برق در برخی مناطق استان از جمله شوش در ساعات گرم روز نیز گزارش شد.

شرکت توزیع نیروی برق خوزستان به شهروندان توصیه کرد ضمن کاهش مصرف برق به ویژه ساعات پیک، مصرف برق خود را مدیریت کنند تا با قطعی برق رو به رو نشوند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 779 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵:۴۴
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 776
۱۷ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

نگرش فعالانه اقتصادی و نگاه تحولی امرایی ،مدیرعامل جدید پتروشیمی مارون،خیز جهش و سرآغاز تحولات بزرگ در پتروشیمی مارون را نوید می‌دهد

پتروشیمی مارون که دوران جدیدی از مدیریت را تجربه می‌کند در مسیر تحولی خود به همت و تدبیر امین امرائى ،جوان انقلابی و مدیر جهادی و با نگاه توسعه محور ایشان امید است که افزایش تولید، سودآوری و پیشرفت بیش از پیش را تجربه نماید. در همین راستا سرعت بخشیدن به پروژه ها و طرح

پتروشیمی مارون که دوران جدیدی از مدیریت را تجربه می‌کند در مسیر تحولی خود به همت و تدبیر امین امرائى ،جوان انقلابی و مدیر جهادی و با نگاه توسعه محور ایشان امید است که افزایش تولید، سودآوری و پیشرفت بیش از پیش را تجربه نماید.

در همین راستا سرعت بخشیدن به پروژه ها و طرح هاى در دست اقدام و مطالعات طرح هاى میان دستى و پایین دستى و تعریف و تصویب طرح های توسعه ای جدید که زمینه اشتغال تعداد قابل توجهى از جوانان منطقه را فراهم میسازد در آغازین روزهای مدیریتی مدیرعامل جدید مارون شتاب گرفته و رونق و شکوه مارون را نوید می‌دهد.

کانونی ترین نگاه مدیرعامل جدید مارون توجه به رشد و ارتقا کیفی و فنی نیرو ی انسانى به عنوان اساس توسعه بوده و تامین نیازهای فردی و سازمانی و پیگیری مطالبات آنان را از اولویت های اصلی ایشان در اداره مجموعه ی عظیم پتروشیمی مارون می توان بر شمرد.

امرائى ،مشارکت در حوزه مسئولیت هاى اجتماعى را جزء تکالیف مهم خود قلمداد کرده که مى توان کمک رسانى به حادثه دیدگان ریزش ساختمان مترو پل در آبادان را به عنوان نمونه اشاره کرد که در همان ساعات اولیه حادثه ایشان ضمن ابراز همدردى با حادثه دیدگان به یارى بازماندگا آنها شتافت.

استفاده حداکثرى از ظرفیت هاى مالى و سرمایه گذاری در ایجاد طرح هاى تکمیلى و توسعه اى شرکت پتروشیمى مارون و تبدیل این شرکتبه یک هلدینگ سرمایه گذارى از دیگر برنامه های اولویت دار امرایی بوده که چشم انداز بزرگی از این شرکت را تحت مدیریت ایشان نشان می‌دهد.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 776 توسط Khabarnegar و در روز سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴:۴۲
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 772
۱۲ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

یک انتصاب تخصصی در شرکت نفت و گاز کارون /ابوالقاسم حبیبی پور سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت نفت و گاز کارون شد

با حکم حسن شهرویی مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون ابوالقاسم حبیبی پور سرپرست مدیریت منابع انسانی بزرگترین شرکت بهره برداری نفت ایران شد به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : مهندس ابوالقاسم حبیبی از کارآموزان نخبه و نمونه ی آموزشگاه حرفه ای شهید باهنر صنعت نفت اهواز در سال ۶۹ می باشد که سوابق

با حکم حسن شهرویی مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون ابوالقاسم حبیبی پور سرپرست مدیریت منابع انسانی بزرگترین شرکت بهره برداری نفت ایران شد
به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : مهندس ابوالقاسم حبیبی از کارآموزان نخبه و نمونه ی آموزشگاه حرفه ای شهید باهنر صنعت نفت اهواز در سال ۶۹ می باشد که سوابق ارزنده ای همچون ۲۱ سال سابقه کار در واحد های عملیاتی نفت و گاز؛۴سال رییس اموراداری، آموزش و خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، ۵ سال در حوزه ی مدیریت مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب و سه سال کارشناس ارشد در واحد مهندسی ساختار و بهره وری
مناطق نفتخیز جنوب را در کارنامه دارد
وی همچنین در سال ۱۳۹۱ به عنوان کارمند نمونه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب انتخاب گردید و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی جزء شاگردان ممتاز بوده است
این مدیر جوان؛کوشا و مردم دار در زمان کار در دفتر مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب نیز رکورددار پاسخگویی به مکاتبات حساس و مهم و مراجعات در حوزه دفتر مدیر عامل مناطق نفت خیز جنوب بوده است که این موضوع در آن زمان بازتاب های مثبت فراوانی در افکار عمومی و رسانه های خوزستان داشته است
اینگونه انتصابات مدیران جوان و خوشنام در مقطع کنونی می تواند نشانه ی مثبتی از تغییرات هدفمند در جهت سالم سازی و چابک سازی سازمان باشد.

پایگاه خبری عهد کهن :این انتصاب شایسته را تبریک عرض نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی می‌نماییم.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 772 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷:۲۰
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 769
۱۲ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۷:۲۹

وزیر نیرو مطرح کرد: انتظار صرفه جویی ۳ هزار مگاواتی برق در بخش خانگی

محرابیان گفت: انتظار صرفه‌جویی برق در بخش خانگی سه هزار مگاوات است و استانداران باید برای صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف برق در استان‌های خود تلاش کنند. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : علی‌اکبر محرابیان گفت: با مدیریت هوشمند قادر به مدیریت ناترازی برق و خروج از تنگنا‌های موجود با کمترین مشکل خواهیم بود. وزیر

محرابیان گفت: انتظار صرفه‌جویی برق در بخش خانگی سه هزار مگاوات است و استانداران باید برای صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف برق در استان‌های خود تلاش کنند.
به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : علی‌اکبر محرابیان گفت: با مدیریت هوشمند قادر به مدیریت ناترازی برق و خروج از تنگنا‌های موجود با کمترین مشکل خواهیم بود.

وزیر نیرو می گوید: در بخش صنعت دارای ۴۴ صنعت عمده هستیم که دوره محدودیت تأمین برق آن‌ها با زمان تعمیرات اساسی‌شان هم‌زمان خواهد شد. با شهرک‌های صنعتی برای اعمال محدودیت واحد‌های مستقر در این شهرک‌ها بر اساس زمان‌بندی توافق شده است.

محرابیان از جبران محدودیت‌های تأمین برق به‌خصوص برای صنایع بورسی در دوره پس از اوج بار و با اختصاص برق مازاد خبر داد.

او گفت: برای رایگان شدن برق بخش کشاورزی با خاموش کردن موتور‌های چاه آب در ساعت اوج بار مصرف تمهیداتی شده و علاوه بر این درصدد هستیم با تغییر ساعت کار اداری و کنترل دما تا دو هزارمگاوات صرفه‌جویی را ایجاد کنیم.

وزیر نیرو از اداره‌های دارای مولد خواسته‌ایم در اوج بار مصرف، از مولد‌های برق خود استفاده کنند و در این رابطه وزارت نفت اقدام به تأمین سوخت مورد نیاز خواهد کرد.

محرابیان گفت: این کار را پس از ایام تعطیلات پیش‌رو شروع خواهیم کرد و تدابیر لازم برای الزام اداراتی که مصوبه را رعایت نکنند، اندیشیده شده است.

طبق اعلام توانیر میزان مصرف برق کشور از ابتدای امسال افزایش یافته و دیروز به مرز ۵۵ هزار و ۱۳۳ مگاوات رسید.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 769 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۹:۲۰
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 766
۹ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲

اجرای عملیات نگهداری در ۹۰ کیلومتر از راه‌های خوزستان

عملیات نگهداری در ۹۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی، روستایی و بزرگ راه استان خوزستان در اردیبهشت ماه امسال اجرا شد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن: سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به اجرای عملیات نگهداری در ۹۰ کیلومتر از جاده‌های استان در اردیبهشت ماه امسال

عملیات نگهداری در ۹۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی، روستایی و بزرگ راه استان خوزستان در اردیبهشت ماه امسال اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن: سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به اجرای عملیات نگهداری در ۹۰ کیلومتر از جاده‌های استان در اردیبهشت ماه امسال گفت: ۱۶.۵ کیلومتر درزگیری، ۵۵ کیلومتر لکه گیری، ۴.۷ کیلومتر روکش آسفالت بزرگراه و ۱۴ کیلومتر روکش آسفالت راه فرعی روستایی با اعتباری بیش از ۵۴۳ میلیارد ریال انجام شد.اجرای عملیات نگهداری در ۹۰ کیلومتر از راه‌های خوزستان

مرتضی بهداروندی افزود: همچنین در این مدت ۲۵۰ کیلومتر خط کشی راه، ۲ کیلومتر ارتقاء گاردریل، ۰.۵ کیلومتر ساخت روشنایی، نصب ۹ هزار عدد بازتاب ایمنی، یک هزار و ۷۰۰ عدد تابلو علائم و ۱۲۰ متر مربع تابلوی اطلاعاتی با اعتباری افزون بر ۵۵ میلیارد ریال در طول راه‌های استان اجرایی شد.

وی با اشاره به تعمیر و ساخت ۲ دستگاه ابنیه فنی در اردیبهشت امسال، ادامه داد: اجرای طرح‌های راهداری به صورت مستمر در طول محور‌های استان در حال انجام است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 766 توسط Khabarnegar و در روز دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲:۲۳
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 759
۳ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹

اعلام عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در پی حادثه ریزش مجتمع متروپل آبادان و جان باختن تعدادی از هموطنان روز چهارشنبه چهارم خرداد را در آبادان و خرمشهر عزای عمومی اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد روز سه شنبه در پیامی ضمن تسلیت

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در پی حادثه ریزش مجتمع متروپل آبادان و جان باختن تعدادی از هموطنان روز چهارشنبه چهارم خرداد را در آبادان و خرمشهر عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن : حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد روز سه شنبه در پیامی ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه ریزش مجتمع متروپل چهارشنبه چهارم خرداد ۱۴۰۱ را در آبادان و خرمشهر عزای عمومی اعلام کرد.

وی همچنین در پیامی رخداد غم‌بار ریزش ساختمان متروپل آبادان که منجر به فوت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان شد را به خانواده‌های مصیبت دیده تسلیت گفت و برای مصدومان حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد در این پیام، پی‌گیری سریع و بدون ملاحظه عوامل این حادثه را از سوی مسئولان ذیربط ضروری خواند و تاکید کرد: شناسایی موارد مشابه چه در استان و چه در سایر نقاط کشور برای پیشگیری از تکرار این حوادث تلخ مطالبه عمومی است که امید است به فراموشی سپرده نشود.

بخشی از ساختمان ۱۱ طبقه متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خردادماه ریزش کرد.

این حادثه تاکنون ۱۱ کشته و ۳۳ مصدوم به دنبال داشته است.

با گذشت بیش از ۲۴ ساعت از وقوع این حادثه نیروهای امدادی و آتش نشان همچنان در جست و جوی افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار هستند.

احمد وحیدی وزیر کشور برای پیگیری این حادثه از نخستین ساعات بامداد امروز شخصا در محل حادثه حضور یافته است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 759 توسط Khabarnegar و در روز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹:۲۵
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 756
۱ / ۳ / ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

پیش بینی تندباد و گرد و خاک در خوزستان

تا روز سه شنبه وزش باد‌ها به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان خوزستان متوسط تا شدید تا خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن:  مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت : احتمال برخاستن گرد و خاک محلی در این مناطق وجود خواهد داشت، همچنین به دلیل وزش باد‌های شدید در کشور عراق در

تا روز سه شنبه وزش باد‌ها به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان خوزستان متوسط تا شدید تا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن:  مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت : احتمال برخاستن گرد و خاک محلی در این مناطق وجود خواهد داشت، همچنین به دلیل وزش باد‌های شدید در کشور عراق در اواخر وقت فردا ، ابتدا مناطق غربی و مرکزی و سپس سایر مناطق استان تحت تاثبر گرد وخاک انتقالی از این کشور قرار خواهد گرفت.

محمد سبزه زاری افزود : این پدیده سبب کاهش کیفت هوا و کم شدن دید افقی در اغلب نقاط استان خواهد شد و این وضعیت تا روز سه شنبه در خوزستان ادامه خواهد داشت.

وی گفت : طی فردا روند افزایش دما و سپس کاهش دما پیش بینی شده است و شمال خلیج فارس تا اواخر روز سه شنبه مواج خواهد بود.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 756 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴:۴۵
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر