شماره : 1006
۳ / ۱ / ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰

معاون اول رییس جمهور در سفر به خوزستان: برنامه ریزی دولت برای اشتغالزایی و توسعه آبرسانی در خوزستان

معاون اول رئیس‌جمهور: برنامه‌ریزی متنوعی در زمینه‌های اشتغال و آبرسانی خوزستان انجام شده است. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، محمد مخبر در سفر به خوزستان با اشاره با نامگذاری سال جدید با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری، تأکید کرد: تیم اقتصادی دولت سیزدهم برنامه‌ریزی مدون و زمانبندی شده برای

معاون اول رئیس‌جمهور: برنامه‌ریزی متنوعی در زمینه‌های اشتغال و آبرسانی خوزستان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، محمد مخبر در سفر به خوزستان با اشاره با نامگذاری سال جدید با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری، تأکید کرد: تیم اقتصادی دولت سیزدهم برنامه‌ریزی مدون و زمانبندی شده برای مهار تورم و رفع مشکلات معیشتی مردم در سالجاری آغاز کرده است.

 

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: با هدف توجه به مردمی کردن اقتصاد که از مهمترین ارکان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تأکیدات چندین سال گذشته رهبر معظم انقلاب بوده، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است و امیدواریم با یک حرکت روبه جلو به اهداف مورد نظر در این سال برسیم.

 

وی در خصوص رفع مشکلات استان خوزستان نیز تصریح کرد: اقدامات و برنامه‌ریزی متنوعی برای حل مسائل این استان در زمینه‌های اشتغال، آبرسانی و فاضلاب در دولت آغاز شده است.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1006 توسط Khabarnegar و در روز پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۰:۱۰
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1003
۱ / ۱ / ۱۴۰۲ - ۱:۳۸

رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی: سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به آحاد ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، مهمترین مسئله کشور در سال گذشته را موضوع اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با تاکید بر اینکه امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به آحاد ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، مهمترین مسئله کشور در سال گذشته را موضوع اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با تاکید بر اینکه امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی کشور است، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» اعلام کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای پیام نوروزی خود، با اشاره به تقارن بهار طبیعت با بهار معنویت گفتند: نسیم معنویت در ماه مبارک رمضان شامل حال همه است و باید دل‌های خود را در معرض این نسیم الهی و معطر قرار دهیم.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با مروری کوتاه به سال ۱۴۰۱، این سال را همچون همه سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، همراه با عوارض گوناگون تلخ و شیرین دانستند و با تاکید بر اینکه اقتصاد مهمترین مسئله کشور در سال گذشته بود، افزودند: در قضیه اقتصاد نیزتلخی‌ها وشیرینی‌هایی بود، تلخی‌ها عمدتاً مربوط به تورم و گرانی بخصوص گرانی قیمت مواد خوراکی و لوازم اصلی زندگی است که افزایش زیادی پیدا کرده‌اند وبیشترین فشار آن به دهک‌های پایین جامعه وارد می‌آید.

 

ایشان خاطرنشان کردند: البته در بخش اقتصاد کارهای خوب و سازندگی‌هایی انجام گرفته که باید به زندگی و معیشت مردم مرتبط شوند.

 

رهبر انقلاب اسلامی، حمایت از تولید در سال ۱۴۰۱ با راه اندازی چند هزار کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل و همچنین افزایش شرکت‌های دانش بنیان وکاهش درصد اندکی از بیکاری را از جمله اقدامات مثبت در بخش اقصاد برشمردند و گفتند: یکی دیگر از نقاط خرسند کننده بخش اقتصاد در سال گذشته، نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای تولیدگران دولتی و غیر دولتی و جلسه با تولیدگران عمده کشور در حسینیه امام خمینی(ره) بود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید براینکه قضاوت ایشان درباره اقدامات تولیدگران کشور مثبت است، به رشد برخی شاخص‌های اقتصادی نیز اشاره کردند و افزودند: در بخش بیمه، شاخص‌ها خوب است و در بخش‌های مربوط به آب، گاز، راه، و محیط زیست کارهای خوبی انجام گرفته است.

 

ایشان گفتند: با تاکید می‌گویم، کارهای خوبی که در بخش اقتصاد انجام گرفته باید منجر به گشایش در زندگی و سفره مردم بویژه طبقات ضعیف شود واین موضوع هم جز با برنامه‌ریزی دقیق و استمرار این کارها، امکان پذیر نیست.

رهبر انقلاب اسلامی درباره ارزیابی از وضعیت اقتصادی کشور این نکته را متذکر شدند که باید در ارزیابی‌ها، تلخی‌ها و شیرینی‌ها را کنار یکدیگر دید و مجموع آنها را محاسبه کرد.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید براینکه مشکلات اقتصادی فقط مخصوص ایران نیست بلکه تقریبا همه کشورها از جمله کشورهای دارای اقتصاد قوی و پیشرفته نیز گرفتار مشکلات اقتصادی و حتی ورشکستگی بانکها و بدهکاری‌های فوق‌العاده هستند، گفتند: مسئولان دولتی و همچنین فعالان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا با کاسته شدن تلخی‌ها و افزایش موفقیت‌ها، امسال یک سال شیرین برای ملت ایران باشد.

 

ایشان درخصوص سال ۱۴۰۲ خاطرنشان کردند: مسئله اصلی و محوری کشور در سال جاری نیز، اقتصاد است. البته این به معنای نبود مشکل در بخش‌های دیگر نیست. در کشور مشکلات گوناگونی در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی وجود دارد اما اگر دولت و مجلس و فعالان اقتصادی و گروه‌های مردمی جوان و پرانگیزه تمام تلاش خود را برحل مشکلات مردم قرار دهند، بسیاری از مسایل دیگر نیز حل خواهند شد.

 

رهبر انقلاب اسلامی، حل مشکلات مردم را در گرو فعالیت‌های بنیانی و اساسی اقتصادی همچون تولید و کارهای انسانی همچون مواسات و همیاری‌های مردمی و کمک به طبقات ضعیف جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: از دیگر کارهای اساسی در کنار تولید، موضوع مهم سرمایه‌گذاری است که باید مسئولان دولتی و بخش خصوصی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عقب ماندگی کشور در زمینه سرمایه‌گذاری در دهه نود تاکید کردند: یکی از خلاءهای جدی موضوع سرمایه‌گذاری است که باید با برنامه‌ریزی زمینه آن فراهم و انجام شود.

 

ایشان افزودند: من با در نظر گرفتن همه این جهات بخصوص موضوع تورم بعنوان مشکل اصلی و همچنین تولید بعنوان یکی از کلیدهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهارتورم و رشدتولید» اعلام می‌کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: باید مسئولان و فعالان اقتصادی و فعالان مردمی و فرهنگی و همچنین صداوسیما که وظیفه فرهنگ‌سازی را برعهده دارد، همه همت خود را بر این دوموضوع قرار دهند تا در درجه اول تورم مهار شود و کاهش یابد و در درجه بعد زمینه افزایش تولید فراهم گردد.

 

رهبر انقلاب اسلامی در پایان پیام نوروزی خود ضمن ابراز ارادت به حضرت بقیه‌الله‌الاعظم(عج)و طلب علو درجات برای روح مطهر امام بزرگوار و شهدا، از خداوند متعال خوشبختی و شادی و نوروزی ملت ایران در سال جدید را مسئلت کردند

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1003 توسط Khabarnegar و در روز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۸:۱۹
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1000
۲۷ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳

تلاش به رشد اقتصادی کشور در شرکت فولاد اکسین خوزستان

  مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان : فولاد اکسین همواره در کنار دیگر صنایع بالادستی، تکمیل زنجیره صنعت فولاد کشور و کمک به رشد اقتصاد داخلی را در دستور کار دارد.   به گزارش پایگاه خبری باران سرخ، علی محمدی در صبحگاه بهره برداری شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهارکرد: بر اساس فرآیند‌های حقوقی طی شده،

 

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان : فولاد اکسین همواره در کنار دیگر صنایع بالادستی، تکمیل زنجیره صنعت فولاد کشور و کمک به رشد اقتصاد داخلی را در دستور کار دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ، علی محمدی در صبحگاه بهره برداری شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهارکرد: بر اساس فرآیند‌های حقوقی طی شده، موضوع ادغام و یا واگذاری فولاد اکسین در دولت سیزدهم منتفی شده است تا در چارچوب سهامداری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و گروه ملی صنعتی فولاد ایران شاهد تکمیل پرشتاب زنجیره صنعت فولاد کشور و همچنین رفع نیاز‌های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی باشیم.تلاش به رشد اقتصادی کشور در شرکت فولاد اکسین خوزستان

وی ادامه داد: این شرکت با استفاده از فناوری خاص در صنعت فولاد کشور طی سال‌های گذشته تاکنون، تمرکز خود را بر تولید “ورق‌های فولادی عریض و استحکام بالا” قرار داده است.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان با اشاره به نقش این شرکت در تامین ورق‌های مورد نیاز خط انتقال نفت گوره به جاسک افزود: پیش از این به دلیل عدم توان شرکت‌های داخلی در تولید این محصولات، بخش عمده ورق‌های مورد نیاز پروژه‌های نفتی، از خارج کشور وارد می‌شد.

وی به جایگاه ایران در دسترسی به ذخایر نفت و گاز اشاره‌کرد و گفت: مجموعه فولاد اکسین خوزستان تلاش دارد در قالب همکاری‌های مشترک با دیگر صنایع، فعالیت بیشتری در نوسازی خطوط لوله انتقال نفت و گاز داشته باشد.

محمدی اضافه کرد: فولاد اکسین خوزستان از توان متخصصان ایرانی برخوردار است و از این ظرفیت بیش از پیش برای نقش آفرینی بهتر در اجرایی شدن چشم انداز‌های تعریف شده نظام جمهوری اسلامی استفاده خواهد شد.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان با اشاره به سال تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته هم‌اکنون تولیدات این شرکت در ردیف محصولات دانش‌بنیان کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در سال جاری، پنج محصول جدید به سبد تولیدی فولاد اکسین اضافه شده که قطعا علاوه بر حفظ بازار‌های تجاری در ۱۸ کشور از سه قاره دنیا، باید جهت شناسایی بازار‌های صادراتی جدید دیگری تلاش شود تا زمینه برای ارز آوری بیشتر محصولات تولیدی فراهم گردد.

بر اساس این گزارش، میزان ورق تولیدی مطابق سبد طراحی شده برای شرکت فولاد اکسین در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۶۳۳ هزار ۵۱۵ تن بوده است

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 1000 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳:۵۹
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 997
۲۲ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳

تاکید استاندار خوزستان بر کاهش تصادفات و افزایش جریمه متخلفان

  استاندار خوزستان :میزان توجه و عملکرد مدیران در بخش ترافیک و کاهش تصادفات ملاک سنجش آن‌ها خواهد بود.   به گزارش پایگاه خبری عهدکهن، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای ترافیک استان با تأکید بر اصلاح دوربرگردان‌ها اظهار داشت: موضوع ترافیک در استان خوزستان را باید به صورت علمی دنبال کنیم و دور

 

استاندار خوزستان :میزان توجه و عملکرد مدیران در بخش ترافیک و کاهش تصادفات ملاک سنجش آن‌ها خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه خبری عهدکهن، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای ترافیک استان با تأکید بر اصلاح دوربرگردان‌ها اظهار داشت: موضوع ترافیک در استان خوزستان را باید به صورت علمی دنبال کنیم و دور برگردان‌ها در جاده‌های چهاربانده مهندسی شوند.

 

حسینی محراب با بیان اینکه علل تصادفات جاده‌ای احصا شود؛ بیان داشت: شهرداری با کمک پلیس راهور به گونه‌ای عمل کند که جریان عبور و مرور به آسانی انجام شود.

 

وی بر جدول‌بندی جاده‌ها تأکید کرد و عنوان داشت: میزان توجه و عملکرد مدیران در بخش ترافیک و کاهش تصادفات ملاک سنجش آن‌ها خواهد بود.

 

استاندار خوزستان افزود: علل تصادفات جاده‌ای توسط راهور، پلیس راه و نیروی انتظامی بررسی شود؛ نصب علائم هشداردهنده و استفاده حداکثری از ظرفیت نیرو‌ها برای جلوگیری از بروز حوادث مدنظر قرار گیرد.

 

حسینی محراب ادامه داد: از ظرفیت هنر و رسانه برای ساخت کلیپ و انیمیشن با محتوای خاص هشداردهنده در این ایام استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه جریمه‌های سنگین برای رانندگان متخلف در نظر گرفته شود؛ تصریح کرد: برگزاری کلاس توجیهی برای رانندگان پایانه‌ها مدنظر قرار گیرد تا به جدیت مسئله پی ببرند.

 

استاندار خوزستان با تأکید بر ضرورت استقرار خودرو‌های پلیس، هلال احمر و اورژانس در نقاط حادثه‌خیز ابراز داشت: کار ساخت مجتمع‌های بین راهی به تعاونی واگذار شود تا ضمن درآمدزایی و اشتغال‌زایی زمینه آرامش و آسایش مردم فراهم شود.

 

حسینی محراب گفت: دوربین‌های دورن‌شهری باید فعال باشند و به صورت مستمر بر آن‌ها نظارت شود؛ زیرا یک دوربین می‌تواند به عنوان کاهنده تصادفات و تخلفات عمل کند.

 

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌های دستگاه‌های سطح استان به فرهنگ ترافیک بپردازند؛ اظهار داشت: با خودرو‌های دودزا و فاقد معاینه فنی براساس قانون به شدت برخورد می‌شود

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 997 توسط Khabarnegar و در روز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳:۴۴
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 994
۲۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد؛ تقدیر از ۱۶۴ نیروی جوان در آموزش و پرورش خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در هفته «جوان» از ۱۶۴ مدیر، معاون و معلم جوان موفق در آموزش و پرورش استان تجلیل خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، مسعود حمیدی نژاد ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به برنامه‌های حوزه تعلیم و تربیت خوزستان در هفته «جوان» بیان کرد: با

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در هفته «جوان» از ۱۶۴ مدیر، معاون و معلم جوان موفق در آموزش و پرورش استان تجلیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، مسعود حمیدی نژاد ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به برنامه‌های حوزه تعلیم و تربیت خوزستان در هفته «جوان» بیان کرد: با توجه به ظرفیت اثربخش جوانان در تحقق اهداف بیانیه گام دوم و لزوم تمهید نقش‌آفرینی نومعلمان در ساخت تمدن نوین اسلامی، به مناسبت هفته جوان برنامه‌های متنوعی با همت رؤسا و مشاوران جوان ادارات در نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان پیشنهاد، طراحی و برگزار شد.

وی ادامه داد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به تجلیل از فرهنگیان جوان موفق، نشست رؤسا و شورای معاونین با جوانان فرهنگی فعال و مبتکر، برپایی شوراهای راهبردی با موضوع مسائل جوانان، کارگاه‌های آموزش خانواده، سواد رسانه و دانش‌افزایی دانش‌آموزان متوسطه دوم اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در پایان برنامه‌های هفته جوان در یک همایش استانی از ۱۶۴ مدیر، معاون و معلم جوان موفق در آموزش و پرورش استان تجلیل خواهد شد.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 994 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵:۳۵
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 991
۱۷ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۱:۱۶

معاون اقتصادی استاندار خوزستان:خوزستان پایتخت اقتصادی ایران

  معاون اقتصادی استاندار خوزستان : خوزستان را به عنوان پایتخت اقتصادی ایران اسلامی می‌شناسیم.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، رضا فتوحی در همایش بزرگ جهاد تبیین با محوریت شورای راهبردی جبهه مردمی دولت ایران قوی در استان خوزستان اظهار کرد: از روزی که دولت جدید روی کار آمده می‌گوئیم «دولت مردمی و

 

معاون اقتصادی استاندار خوزستان : خوزستان را به عنوان پایتخت اقتصادی ایران اسلامی می‌شناسیم.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، رضا فتوحی در همایش بزرگ جهاد تبیین با محوریت شورای راهبردی جبهه مردمی دولت ایران قوی در استان خوزستان اظهار کرد: از روزی که دولت جدید روی کار آمده می‌گوئیم «دولت مردمی و ایران قوی» که این ایران قوی با همت و مشارکت مردم میسر می‌شود به همین دلیل دولت نامش را دولت مردمی گذاشته تا همه در آن سهیم باشند

وی با اشاره به اینکه خوزستان مهد غیرت و تمدن است، اضافه کرد: خوزستان در دوران دفاع مقدس نشان داد که تکیه گاه اصلی ایران اسلامی است؛ درست است مشکلاتی وجود دارد، اما مشکلات دال بر این نیست که مسئولین کم کاری کرده‌اند یا دنبال کم کاری هستند.

فتوحی با بیان اینکه خوزستان را به عنوان پایتخت اقتصادی ایران اسلامی می‌شناسیم، گفت: به جرأت می‌گویم خوزستان در بخش کشاورزی اول است، یک سوم آب‌های جاری کشور و ۴۰ درصد پتروشیمی‌های کشور در خوزستان هستند؛ همچنین ۲۸ هزار نفر فقط در کشت و صنعت نیشکر شاغل هستند که این از نعمات جمهوری اسلامی ایران است.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: خوزستان مورد توجه مسئولین تراز اول جمهوری اسلامی است به طوری که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تاکید خاصی بر استان خوزستان دارند، تاکنون هیچ رئیس جمهوری در سال اول کار خود چهار مرحله پشت سر هم به خوزستان سفر نکرده که در این دولت اتفاق افتاده است.

فتوحی اظهار کرد: خوزستان در بخش‌های صنعت، کشاورزی، نفت، گاز، بنادر و دیگر بخش‌ها اول است و اول هم خواهد ماند؛ لذا دستگاه‌های اجرایی استان باید به تکلیف خود عمل کرده تا این اثرگذاری را داشته باشند

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 991 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۶:۰۷
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 988
۱۳ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵

بازگشت ۹۷ واحد صنعتی راکد خوزستان به چرخه تولید

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان از بازگشت ۹۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، علی مهدی پور با بیان اینکه؛ از یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان بازگشت مجدد واحد صنعتی راکد به چرخه تولید و فعال شدن آن

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان از بازگشت ۹۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، علی مهدی پور با بیان اینکه؛ از یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان بازگشت مجدد واحد صنعتی راکد به چرخه تولید و فعال شدن آن است گفت: در همین راستا ۹۷ واحد صنعتی راکد تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.بازگشت ۹۷ واحد صنعتی راکد خوزستان به چرخه تولید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان در ادامه با بیان اینکه؛ راه‌اندازی واحد‌های صنعتی راکد یکی از شاخص‌های مهم کاری پیش روی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان است،افزود: در طول سال گذشته ۴۱ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت، که با برنامه‌های ریزی‌های انجام شده و عارضه یابی‌های صورت پذیرفته ۹۷ واحد صنعتی راکد، فعال شدند.

وی تصریح کرد: از مهمترین اقدامات در جهت حمایت از تولید، بازگشت مجدد واحد‌های صنعتی راکد به چرخه تولید است که علاوه بر اشتغال نقش موثری در تحقق شعار سال دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه فعال سازی واحد‌های راکد و افزایش ظرفیت تولید، تلاش میکنیم تا مشکلات واحد‌های صنعتی را مرتفع شود.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 988 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵:۲۴
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 985
۱۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۱:۴۰

تأکید مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر توسعه و گسترش فضای سبز

        مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در بازدید در نهالستان های شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بر توسعه فضای سبز تأکید کرد .   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛ مهندس علیرضا دانشی در پایان جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت، تولید،توزیع و تزریق گاز شرکت بهره

 

 

 

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در بازدید در نهالستان های شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بر توسعه فضای سبز تأکید کرد .

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛ مهندس علیرضا دانشی در پایان جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت، تولید،توزیع و تزریق گاز شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از نهالستان های احداث شده و در دست احداث این شرکت که با نظر و دستور ایشان اجرا گردیده اند بازدید و از نزدیک فعالیت های تولید ۲۰۰۰۰۰ اصله نهال را در این نهالستان ها مشاهده کرد.

 

وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران این اقدام، آنرا عملی مثبت و ارزنده در جهت تحقق اهداف و برنامه های صنعت نفت در توسعه فضای سبز محیط های پیرامونی تأسیسات نفتی بمنظور کاهش آلایندگی ها و تلطیف هوا عنوان کرد.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 985 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۰:۴۳
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 982
۷ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۰:۳۶

افزایش ۴۶ درصدی تولید شمش فولاد در شرکت فولاد خوزستان

تولید شمش فولاد شامل؛ بلوم و بیلت در شرکت فولاد خوزستان ۴۶ درصد افزایش داشته است. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان؛ از ابتدای امسال تا پایان فروردین ماه ۲ میلیون و ۷۴ هزار و ۵۰۸ هزار تن شمش فولاد شامل؛ بلوم و بیلت در این شرکت

تولید شمش فولاد شامل؛ بلوم و بیلت در شرکت فولاد خوزستان ۴۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان؛ از ابتدای امسال تا پایان فروردین ماه ۲ میلیون و ۷۴ هزار و ۵۰۸ هزار تن شمش فولاد شامل؛ بلوم و بیلت در این شرکت تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۴۶ درصدی نشان می‌دهد.رشد ۴۶ درصدی تولید شمش فولاد در شرکت فولاد خوزستان

در این مدت همچنین با عرضه یک میلیون و ۹۸۲ هزار و ۴۵۷ تن فولاد میانی در بازار داخلی، نیاز بازار تامین شده که این رقم نشان دهنده رشد ۶۱ درصدی عرضه محصولات در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ است.

آمار‌های ارائه شده از سوی روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان نشان می‌دهند که از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه ۳ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۸۶۳ تن فولاد میانی در بازار‌های داخلی و خارجی فروخته شده و خبر از رشد ۱۲ درصدی تناژ است.

 

تولید ۳ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۲۷۵ تن محصول فولاد میانی و ۴۵ هزار و ۴۱۳ میلیارد تومان درآمد فروش، نشان دهنده رشد ۹ درصدی هر یک از این بخش‌ها است.

 

شرکت فولاد خوزستان نخستین مجتمع تولید آهن و فولاد کشور به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی است که در ۱۲ فروردین سال ۱۳۶۸ با حضور مقام معظم رهبری در زمان مسئولیت ریاست جمهوری ایشان افتتاح شد.

 

این شرکت بزرگ ترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در کشور است و یکی از بنگاه‌های پیشرو اقتصادی که در عرصه‌های ملی و منطقه‌ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد.

 

فولاد خوزستان با وسعت ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع، در کلانشهر اهواز و مرکز استان خوزستان در جنوب غربی کشور واقع شده است

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 982 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶:۴۶
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 979
۳۰ / ۱۱ / ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع استخدامی‌های ۱۴۰۰ آموزش و پرورش/ حدود ۱۸ هزار نفر مجاز شدند

  آزمون جامع پایانی مهارت آموزان مشمولان ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (استخدامی‌های سال۱۴۰۰ آموزش و پرورش) و جاماندگان دوره‌های قبل در روز پنج شنبه هفته پیش رو، چهارم اسفندماه برگزار خواهد شد.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، آزمون جامع پایانی ویژه افراد مجاز، طبق اعلام دانشگاه فرهنگیان به صورت حضوری در حوزه‌های

 

آزمون جامع پایانی مهارت آموزان مشمولان ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (استخدامی‌های سال۱۴۰۰ آموزش و پرورش) و جاماندگان دوره‌های قبل در روز پنج شنبه هفته پیش رو، چهارم اسفندماه برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، آزمون جامع پایانی ویژه افراد مجاز، طبق اعلام دانشگاه فرهنگیان به صورت حضوری در حوزه‌های تعیین شده برگزار می‌شود.

 

به گفته ابراهیمی – سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، به منظور رعایت حال مهارت آموزان حادثه دیده در زلزله خوی، پایداری شرایط جوی در برخی از استان ها و کسب آمادگی بیشتر شرکت کنندگان، آزمون جامع پایانی مهارت آموزان “مشمولان ماده ۲۸ ” (استخدامی۱۴۰۰) و جامانده از دوره‌های قبل (که قرار بود در بهمن ماه برگزار شود)، در روز پنج‌شنبه، چهارم اسفندماه برگزار می‌شود.

 

وی افزود: افرادی مجاز به شرکت در این آزمون خواهند بود که پودمان‌های یک، دو و دوره فرهنگی را با موفقیت گذرانده‌ و نمره قبولی را در تمامی دروس آموزشی و حدنصاب کارآموزی و فرهنگی کسب کرده باشند.

 

براین اساس و طبق اعلام معاونت آموزش دانشگاه فرهنگیان، شرط ورود به آزمون اصلح، کسب نمره ۱۲ به بالا در تمام دروس فرهنگی است و اگر فردی در تمام دروس نمره ۲۰ بگیرد، اما در درسی ۱۱.۹۹ شود، امکان ورود به آزمون اصلح را ندارد و آزمون جبرانی صرفا دروسی که نمره زیر ۱۲ کسب شده، در اسفند ماه برگزار می شود.

 

در همین راستا، بیش از ۲۱ هزار نفر در آزمون فرهنگی مهارت آموزان شرکت کرده بودند که از این تعداد نزدیک به ۱۸ هزار نفر با اخذ نمره ۱۲ به بالا در تمام دروس و نمره ۱۴ در کارورزی، می‌توانند در آزمون اصلح که ۴ اسفندماه برگزار می‌شود، شرکت کنند

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 979 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴:۲۹
© Copyright 2023 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر