شماره : 886
۹ / ۹ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

اتصال ۲ واحد نیروگاهی سد شهید عباسپور به شبکه سراسری

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور از پایان عملیات موفقیت آمیز تعمیرات سالیانه واحدهای شماره هفت و هشت نیروگاه دوم سد شهید عباسپور و اتصال به شبکه سراسری برق کشور خبر داد.   جونعلی وند از پایان عملیات موفقیت آمیز تعمیرات سالیانه واحدهای شماره هفت و هشت نیروگاه دوم سد شهید عباسپور و اتصال به

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور از پایان عملیات موفقیت آمیز تعمیرات سالیانه واحدهای شماره هفت و هشت نیروگاه دوم سد شهید عباسپور و اتصال به شبکه سراسری برق کشور خبر داد.

 

جونعلی وند از پایان عملیات موفقیت آمیز تعمیرات سالیانه واحدهای شماره هفت و هشت نیروگاه دوم سد شهید عباسپور و اتصال به شبکه سراسری برق کشور خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت تامین نیاز شبکه برق کشور در پیک تابستان سال آینده و بالابردن ضریب اطمینان تولید واحدهای نیروگاهی به منظور تغذیه بخشی از نیازهای شبکه سراسری، عملیات اورهال سالیانه واحدهای شماره هفت و هشت نیروگاه دوم مطابق برنامه زمان‌بندی شده با موفقیت انجام شد.

 

به گزارش پایگاه  خبری  عهد کهن؛و بنابر اعلام سازمان آب و برق خوزستان، وی افزود: در این اورهال پس از اخذ مجوز لازم از مرکز کنترل، علاوه بر انجام بازرسی‌های روتین سالیانه، رفع نشتی از یاتاقان توربین واحد شماره هشت، تعمیر دو دستگاه GCB واحدهای شماره هفت و هشت، رفع نشتی از بازوی شیر پروانه‌ای واحد شماره هشت، انجام تست‌های روتین حفاظت، انجام کالیبراسیون کامل تجهیزات ابزار دقیق واحدهای شماره هفت و هشت، تعویض ایربک فاز R ترانس واحد شماره هفت، بازرسی‌های رانر در قسمت‌های تحتانی، سرویس و بازرسی‌های ژنراتور، کنترل خوردگی، رنگ آمیزی و بازکردن تانک کمباین واحد شماره هشت برای تعویض RTD صورت گرفت.

 

سد و نیروگاه شهید عباسپور با تولید دو هزار مگاوات برق یکی از مهمترین نیروگاه‌های برق آبی کشور محسوب می‌شود

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 886 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸:۴۸
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 883
۵ / ۹ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸

تشریح رنگ بندی جدید کرونایی در خوزستان

  آخرین رنگ بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد که بر اساس آن، تنها یک شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و بقیه مناطق استان در حالت آبی کرونایی قرار دارند. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رنگ بندی جدید کرونایی را اعلام کرد

 

آخرین رنگ بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد که بر اساس آن، تنها یک شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و بقیه مناطق استان در حالت آبی کرونایی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رنگ بندی جدید کرونایی را اعلام کرد که بر اساس آن شهرستان رامشیر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

 

همچنین شهرستان‌های اهواز، گتوند، امیدیه، رامهرمز، شادگان، لالی، اندیمشک، آبادان، دزفول، حمیدیه، کارون، بهبهان، اندیکا، ایذه، آغاجاری، باوی، باغملک، ماهشهر، خرمشهر، دشت آزادگان، شوش، شوشتر، مسجدسلیمان، هفتگل، هندیجان و هویزه در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

 

تاکنون بیش از هفت میلیون و ۷۷۰ هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

 

بر اساس اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در خوزستان بسیار پایین و زیر ۱۵ درصد است.

 

همچنین بیش از ۴۰ درصد تست های آنفلوآنزا در خوزستان مثبت گزارش شده است.

 

پیش از این شهرستان های رامشیر و گتوند در وضعیت زرد کرونایی و بقیه نقاط خوزستان آبی کرونایی بودند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 883 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸:۴۷
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 880
۲۹ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۹:۳۷

هشدار نارنجی مدیریت بحران در خصوص کاهش دید افقی در خوزستان

  اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وضعیت جوی، هشدار سطح نارنجی صادر کرد. اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وضعیت جوی، خطاب به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد. در این اخطاریه آمده است: پیرو هشدار سطح نارنجی ۲۷ آبان‌ماه این اداره‌کل، به پیوست تصویر هشدار سطح

 

اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وضعیت جوی، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وضعیت جوی، خطاب به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

در این اخطاریه آمده است:

پیرو هشدار سطح نارنجی ۲۷ آبان‌ماه این اداره‌کل، به پیوست تصویر هشدار سطح نارنجی شماره ۳۸ مورخ ۲۸ آبان‌ماه اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص:

 

توصیف شرایط جوی مورد انتظار: وقوع پدیده مه یا مه رقیق و کاهش دید افقی (با تاکید بر هشدار سطح نارنجی شماره ۳۷ مورخ ۲۷ آبان‌ماه)

 

زمان شروع: اوایل روز شنبه ۲۸ آبان‌ماه

 

زمان پایان: اواسط روز چهارشنبه ۲ آذرماه

 

نوع مخاطره: وقوع پدیده مه یا مه رقیق و کاهش دید افقی

 

منطقه اثر: مناطق شرقی و شمالی

 

اثر مخاطره: کاهش دید افقی

 

توصیه: تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از کاهش دید افقی گرفته شود

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 880 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷:۲۱
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 877
۲۳ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

افزایش تولید گاز در پالایشگاه بیدبلند پیش از زمستان

تولید گاز در شرکت پالایش گاز بیدبلند به عنوان قدیمی‌ترین پالایشگاه غرب آسیا ۲۲ درصد افزایش یافته است.   به گزارش پایگاه  خبری عهد کهن، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند گفت : این مجموعه با افزایش ظرفیت ۲۲ درصدی مقدار تولید گاز نسبت به مدت مشابه پارسال و انجام همه فعالیت‌های مرتبط با تعمیرات اساسی

تولید گاز در شرکت پالایش گاز بیدبلند به عنوان قدیمی‌ترین پالایشگاه غرب آسیا ۲۲ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش پایگاه  خبری عهد کهن، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند گفت : این مجموعه با افزایش ظرفیت ۲۲ درصدی مقدار تولید گاز نسبت به مدت مشابه پارسال و انجام همه فعالیت‌های مرتبط با تعمیرات اساسی در بخش‌های مختلف پالایشگاه بیدبلند و پالایشگاه مسجدسلیمان به‌عنوان زیرمجموعه این شرکت، آمادگی کامل برای دریافت حداکثری خوراک و تولید پایدار گاز در زمستان را دارد.

علی‌محمد پوررضا افزود : پالایشگاه گاز بیدبلند به‌عنوان قدیمی‌ترین پالایشگاه گاز در غرب آسیا مأموریت تولید گاز برای مصرف داخل کشور را به‌عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه پالایشگاه بیدبلند ظرفیت تولید روزانه ۲۷ میلیون مترمکعب گاز را دارد، افزود: این پالایشگاه اکنون به‌طور کامل برای دریافت حداکثری خوراک و تولید پایدار گاز در زمستان آماده است.

 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند همچنین با اشاره به افزایش ظرفیت ۲۲ درصدی تولید گاز در این پالایشگاه نسبت به مدت مشابه پارسال تصریح کرد: این دستاورد مهم، نشانه دیگری از روند رو به رشد و موفقیت‌آمیز این پالایشگاه به‌منظور ارائه خدمت به مردم و ارتقای توان و ظرفیت پالایشگاه‌های گازی کشور و شرکت ملی گاز ایران است

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 877 توسط Khabarnegar و در روز دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷:۴۸
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 874
۲۱ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۸:۵۱

تشریح وضعیت طرح‌های نهضت ملی مسکن در خوزستان

  مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان درخصوص جانمایی طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: تفاوت‌هایی که این طرح با طرح مسکن مهر دارد این است که مناطق و اراضی را انتخاب می‌کنیم که خدمات در آنجا وجود داشته باشد و مردم برای سکونت در آن‌ها تمایل داشته باشند. به گزارش پایگاه خبری عهد

 

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان درخصوص جانمایی طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: تفاوت‌هایی که این طرح با طرح مسکن مهر دارد این است که مناطق و اراضی را انتخاب می‌کنیم که خدمات در آنجا وجود داشته باشد و مردم برای سکونت در آن‌ها تمایل داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، داریوش حسینی مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان پیرامون جانمایی برای ساخت مسکن اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مسکن مهر در خوزستان ثبت نام کردند که حدود ۱۰۰ هزار نفر داری شرایط بودند و باید مبالغی را واریز می‌کردند و باتوجه به اینکه ساخت واحد‌ها متناسب با واریزی متقاضیان و تسهیلات بانکی بود و حین ساخت، بسیاری از افراد انصراف دادند، این اتفاق سبب شد طرح‌ها پیشرفت فیزیکی خوبی نداشته باشند.

 

وی تعداد واحد‌های بدون متقاضی در خوزستان را حدود ۱۷ واحد اعلام کرد و ادامه داد: با تورمی که به وجود آمد، تعداد از آن‌ها متقاضی پیدا کردند و درحال حاضر در برخی شهرستان‌ها حدود ۵ هزار واحد بدون متقاضی وجود دارد که در حال تعیین تکلیف آن‌ها هستیم.

 

ثبت نام ۲۴۰ هزار خوزستانی در طرح نهضت ملی مسکن

 

حسینی درخصوص چگونگی اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: ۲۴۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که ۱۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط هستند، ضمن اینکه ۱۰ هزار نفر از مجموع متقاضیان واریز وجه داشته اند.

 

این مقام مسئول بیان کرد: آن دسته از متقاضیانی که می‌توانند وجوه خود را مرحله‌ای واریز کنند، مشخص شده اند و سایت‌هایی برای ساخت مسکن برای این تعداد متقاضی تعیین شده است.

 

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کارگزاران اجرای طرح نهضت ملی مسکن هستند، افزود: کارگزاران کار ساخت را آغاز کرده اند.

 

اجرای کار‌های زیربنایی و روبنایی پیش از ساخت مسکن

 

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان درخصوص جانمایی طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: تفاوت‌هایی که این طرح با طرح مسکن مهر دارد این است که پیش از ساخت واحد‌های مسکونی، کار‌های زیربنایی و روبنایی انجام می‌شوند، ضمن اینکه مناطق و اراضی را انتخاب می‌کنیم که خدمات در آنجا وجود داشته باشد و مردم برای سکونت در آن‌ها تمایل داشته باشند.

 

وی ادامه داد: جانمایی مسکن‌های جدید در شهر‌های بزرگ خارج از حریم شهری و با فاصله از مراکز کلانشهر‌ها انجام می‌شود و در واقع سرریز‌های جمعیتی در شهر‌های جدید سکونت می‌کنند، اما در سراسر کشور وقتی جانمایی صورت می‌گیرد ابتدا باید مسائل زیرساختی پیگیری شود.

 

پیگیری برای رفع مشکلات شیرین شهر و شهر رامین

 

حسینی عنوان کرد: اگر حمل و نقل ریلی یا ناوگان اتوبوسرانی در محل اجرای مسکن مهر و شهر جدید رامین تدارک دیده می‌شد، شاید این شهر رونق می‌گرفت، اما با رایزنی‌هایی که با مدیران عامل ۲ شهر رامین و شیرین شهر انجام شده، به دنبال راه اندازی ریل باس یا اتوبوس‌های خط واحد هستیم تا از مشکلات تردد آن‌ها کاسته شود.

 

وی نحوه ارائه خدمات روبنایی در شهر رامین و شیرین شهر را ضعیف توصیف کرد و گفت: در صورتیکه مجتمع‌های تجاری و خدماتی در این مناطق ساخته و راه اندازی می‌شد، وضعیت بهتر بود.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: در جلسه‌های مستمر شورای مسکن که با حضور استاندار خوزستان برگزار می‌شوند، مشکلات بررسی و نسبت به رفع آن‌ها برنامه ریزی‌هایی انجام و تصمیم‌های خوبی اتخاذ می‌شود، ضمن اینکه مسائل مربوط به ساخت و سازها، جانمایی‌ها و متقاضیانی که ثبت نام کرده اند مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

داریوش حسینی ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، برای هر واحد مسکونی زمین‌های ۲۵۰ تا ۳۰۰ متری در نظر گرفته شده است و باتوجه به اینکه سیاست وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم، واگذاری زمین‌ها در شهر‌هایی که دولت در آن‌ها زمین دارد، به صورت انفرادی واگذار شوند و با تسهیلات بانکی که ارائه می‌شود، روند کار از سوی کارگزاران رصد و عملیات ساخت اجرا شود.

 

تامین زمین برای ۳۸ هزار متقاضی در خوزستان

 

وی با بیان اینکه تاکنون به ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر که واریز وجه داشته اند، زمین واگذار شده و ساخت آن‌ها در حال انجام است، افزود: در صورتیکه ۱۷۰ هزار نفر وجوه خود را واریز کنند، اداره کل راه و شهرسازی خوزستان موظف به تامین زمین و تحویل مسکن به آن‌ها تا پایان دوره اول دولت سیزدهم است.

 

حسینی به تامین زمین برای ۳۸ هزار متقاضی در استان اشاره و اضافه کرد: تفاوتی که همه طرح‌های نهضت ملی مسکن با مسکن مهر دارند این است که زیر نظر مشاور هستند و جانمایی‌ها و خدمات زیربنایی نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرند و در واقع طرح تکمیل است و نیازی به انجام مطالعات مجدد نیست.

 

وی به جانمایی و تملک زمین‌های مازاد دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: با مشارکت و همکاری سازمان‌ها و اداره ها، کار تفکیک اسناد و مراحل قانونی و اداری در حال انجام است.

 

واگذاری اراضی ملی متصرفه به تصرف کنندگان

 

حسینی درخصوص سنددار شدن منازل بدون سند می‌گوید: براساس بند “ک” تبصره ۱۱ ماده قانون واحده سال ۱۴۰۱، قانون گذار پیش بینی کرده اراضی که قبل از سال ۱۳۹۴ تصرف شده اند و متعلق به دولت هستند، براساس مصوبه دولت به افرادی که تصرف کرده اند، واگذار شوند.

 

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه این واگذاری براساس یک بخشنامه مشخص و قیمت زمین انجام خواهد شد، افزود: اراضی که از نظر کارشناس رسمی دادگستری ارزش بالایی دارند، مشخص شده اند و زمین‌هایی که قیمت آن‌ها میان یک تا ۱۰ میلیون تومان و ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است می‌توان نصاب تفکیک را واگذار کرد و باقیمانده هزینه را باید به قیمت کارشناسی روز به دولت پرداخت کنند، البته اراضی سنددار می‌شوند که طرح تفصیلی را رعایت کرده باشند.

 

وی گفت: همه افرادی که زمین تصرف کرده اند و سند ندارند، باید به معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی مراجعه کنند و پس از تشکیل پرونده نسبت به سنددار کردن اراضی و مسکن خود اقدام کنند، البته درحال هماهنگی و معرفی کارگزار برای این کار هستیم، ولی تا اطلاع بعدی باید به از طریق معاونت یاد شده مراحل را سپری نمایند.

 

بهره مندی متقاضیان اهوازی از تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی

 

این مقام مسئول درخصوص نحوه اعطای وام به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان گفت: براساس تفام نامه‌ای که میان اداره کل راه و شهرسازی و بانک منعقد می‌شود، به متقاضیان در اهواز ۴۰۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌های استان ۳۰۰ میلیون تومان اعطا خواهد شد.

 

داریوش حسینی می‌گوید: در تفاهم نامه‌ای که با کارگزار منعقد کرده ایم و کار ساخت را انجام می‌دهد، اعطای وام براساس قیمت واقعی ساخت پرداخت می‌شود، یعنی اگر ۹۰ متر ساخت انجام شود و طبق قیمت روز ساخت هر متر با نصب همه تجهیزات، ۷ تا ۷ میلیون و ۵۰۰ تومان تخمین زده شده است.

 

وی ادامه داد: در صورتیکه هر واحد ۹۰ متری حدود ۶۰۰ میلیون تومان تمام شود، ۴۰۰ میلیون آن با تسهیلات بانکی تامین می‌شود و باقیمانده مبلغ را متقاضی متناسب با ساخت باید پرداخت کند.

 

حسینی با بیان اینکه تسهیلات بانکی تزریقی به طرح‌ها با بهره ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله هستند، افزود: امیدواریم دولت نیز یارانه‌ای برای این طرح در نظر بگیرد تا سود تسهیلات نیز کمتر شود.

 

وی گفت: براساس پیش بینی‌هایی که دولت برای اجرا و تکمیل طرح نهضت ملی مسکن انجام داده، آن دسته از متقاضیانی که توان پرداخت ندارند مشخص شده اند و نهاد‌های حمایتی از جمله؛ کمیته امداد، بهزیستی و سایر دستگاه‌ها نیز در این رابطه کمک می‌کنند و پس از اجرای طرح فروش اقساطی در مدت ۲ سال، دولت تدابیر مربوط را مطرح و اجرا خواهد کرد.

 

امکان واگذاری زمین در سایر شهرها به متقاضیان

 

حسینی می‌گوید: از زمان آغاز ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن تاکنون، حدود ۶ بار سامانه برای متقاضیان باز شده است و درصورتیکه متقاضی داشته باشیم، سامانه را باز خواهیم کرد، اما از متقاضیان خواهشمندیم اگر شرایط دارند ثبت نام کنند، ضمن اینکه باتوجه به اینکه امکان تامین زمین در سایر شهر‌ها وجود دارد، اگر افراد می‌توانند در شهر‌ها دیگر سکونت داشته باشند، تقاضای خود را برای سایر شهر‌ها ثبت نمایند.

 

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه برنامه‌های خوبی برای توسعه شهر رامین و شیرین شهر در نظر داریم، در صورتیکه که تمایل دارند درخواست خود را برای دریافت مسکن ویلایی ثبت کنند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 874 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱:۰۴
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 871
۱۴ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷

۱۳ شهر زرد در رنگ‌بندی جدید خوزستان

با اعلام رنگ‌بندی جدید کرونا در خوزستان، شهرهای زرد به ۱۳ شهر افزایش یافته‌اند.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، با توجه به جدیدترین وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان، رنگ‌بندی شهرها بدین شرح است:   زرد: امیدیه، اندیمشک، اهواز، آبادان، بهبهان، حمیدیه، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شادگان، کارون، گتوند، لالی   آبی: اندیکا، ایذه،

با اعلام رنگ‌بندی جدید کرونا در خوزستان، شهرهای زرد به ۱۳ شهر افزایش یافته‌اند.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، با توجه به جدیدترین وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان، رنگ‌بندی شهرها بدین شرح است:

 

زرد: امیدیه، اندیمشک، اهواز، آبادان، بهبهان، حمیدیه، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شادگان، کارون، گتوند، لالی

 

آبی: اندیکا، ایذه، آغاجاری، باغملک، باوی، بندر ماهشهر، خرمشهر، دشت آزادگان، شوش، شوشتر، مسجد سلیمان، هفتکل، هندیجان، هویزه

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 871 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷:۱۰
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 868
۱۱ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۷:۵۵

برگزاری هفته گرامیداشت آموزش در خوزستان

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از برگزاری هفته گرامیداشت آموزش برای اولین بار در استان خبر داد.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛قاسم صنگوری‌سواری، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه برگزاری هفته گرامیداشت آموزش اظهار کرد: هفته گرامیداشت آموزش، آخر آبان‌ماه برگزار خواهد شد؛ البته مناسبت‌های آموزشی به صورت

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از برگزاری هفته گرامیداشت آموزش برای اولین بار در استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛قاسم صنگوری‌سواری، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه برگزاری هفته گرامیداشت آموزش اظهار کرد: هفته گرامیداشت آموزش، آخر آبان‌ماه برگزار خواهد شد؛ البته مناسبت‌های آموزشی به صورت پراکنده در تاریخ‌های متفاوتی در نهادهای مختلف از جمله دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای و… برگزار می‌شوند و این برنامه‌ها صرفا هدف تقدیر از اجراکنندگان آموزش از جمله معلمان و استادان را دارند.

 

وی افزود: هدف از این برنامه، یکپارچه و متحد کردن نهادهای آموزشی و نه معلمان یا اساتید است. در واقع منظور از نهادهای آموزشی، دانشگاه‌ها، مدارس و نهادهایی است که سیستم آموزشی را در برمی‌گیرند و این برنامه به صورت مشترک برای فنی و حرفه‌ای، آموزش عالی و آموزش و پرورش خواهد بود.

 

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با اشاره به ایجاد مناسبت‌های مشخص در رویدادهای استان، گفت: به این منظور هفته آموزش را پیشنهاد دادیم به این معنی که در این هفته تمام نهادهای آموزشی استان این رویداد را گرامی می‌دارند و مسائل، چالش‌ها، آسیب‌ها و مشکلات این حوزه را تحلیل می‌کنند و همایش‌ها و نشست‌ها و نمایشگاه‌هایی که بتواند تکنولوژی و دستاوردهای آموزشی را در حوزه تکنولوژی آموزشی ارائه دهد، برگزار می‌شوند.

 

صنگوری‌سواری یادآور شد: در این برنامه‌ها فرهنگی که به عنوان پایه و اساس و زیربنای تحول در تمام جنبه‌های کیفیت زندگی مردم است، باید تبلیغ و ترویج شود تا جامعه با فضای آموزش بیشتر آشنا شود و متولیان امر نیز مسائل مرتبط را ارائه دهند.

 

وی در پایان عنوان کرد: این رویداد هر سال و در آخر مهرماه برگزار خواهد شد اما امسال به صورت استثناء در آبان‌ماه برای اولین بار برگزار می‌شود و در سال آینده این رویداد همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی و مدارس برگزار خواهد شد

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 868 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۵:۲۲
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 865
۸ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۹:۲۲

کاهش ۱۴ درصدی چک‌های برگشتی

  آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در شهریور امسال نشان می‌دهد که در این ماه بیش از ۵۵۲ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ معادل ۱۴ و ۱۰.۶ درصد کاهش داشته است.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر

 

آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در شهریور امسال نشان می‌دهد که در این ماه بیش از ۵۵۲ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ معادل ۱۴ و ۱۰.۶ درصد کاهش داشته است.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن، تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر کرده است، نشان می‌دهد که در شهریور امسال بیش از ۶.۷ میلیون فقره چک به ارزش حدود ۳۳۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مبادله شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۴.۹ و ۳.۴ درصد نسبت به مرداد ماه کاهش دارد.

 

از سوی دیگر، حدود ۶.۲ میلیون فقره با ارزش حدود ۲۹۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از چک‌های مبادله‌ای وصول شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب چهار و ۲.۵ درصد کاهش دارد.

 

در کنار چک‌های وصولی، بیش از ۵۵۲ هزار فقره چک هم برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی به ترتیب با ۱۴ و ۱۰.۶ درصد کاهش داشته است.

 

همچنین در این مدت، در استان تهران بیش از ۲.۱ میلیون فقره چک با ارزشی بالغ بر ۱۷۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که بیانگر صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است. چک‌های وصول شده در تهران حدود دو میلیون فقره به ارزش حدود ۱۵۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و چک‌های برگشتی بیش از ۱۶۲ هزار فقره به ارزش بالغ بر ۱۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

 

از سوی دیگر، از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده ۹۱.۸ و ۸۹.۵ درصد وصولی و ۸.۲ و ۱۰.۵ درصد برگشت داده شده است.

 

میزان چک‌های برگشتی به تفکیک علل

 

علاوه بر این، در شهریور ماه امسال بیش از ۵۳۴ هـزار فقـره چـک بـه ارزش بالغ بر ۳۳.۹ هزار میلیـارد تومان به دلایل کسری یـا فقـدان موجـودی برگشـت خورده که در واقـع از نظـر تعـداد ۹۶.۷ و از نظر ارزش نیز ۹۶ درصد از کل چک‌های‌ برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

 

از سوی دیگر، در استان تهران حدود ۱۵۶ هزار فقره چک به ارزش ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران درصد هر یک از تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی معادل ۹۶ درصد بوده است

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 865 توسط Khabarnegar و در روز یکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲:۴۷
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 861
۷ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

سرپرست معاونت بهداشت علوم پزشکی اهواز عنوان کرد:آغاز زودهنگام روند افزایشی آنفلوآنزا / هنوز برای تزریق واکسن دیر نشده است

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به چگونگی انتقال آنفلوآنزا و زنده ماندن ویروس تا ۲۴ ساعت در محیط، گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا بهترین و موثرترین راه پیشگیری از عوارض و خطرات ناشی از این بیماری است.   به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛دکتر پژمان بختیاری‌نیا، با بیان اینکه مهمترین راه انتقال ویروس در محیط‌های

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به چگونگی انتقال آنفلوآنزا و زنده ماندن ویروس تا ۲۴ ساعت در محیط، گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا بهترین و موثرترین راه پیشگیری از عوارض و خطرات ناشی از این بیماری است.

 

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن؛دکتر پژمان بختیاری‌نیا، با بیان اینکه مهمترین راه انتقال ویروس در محیط‌های بسته را از طریق هوا است، اظهار کرد: ممکن است ویروس آنفلوآنزا ساعت‌ها در شرایط سرد و رطوبت کم در محیط، زنده بماند و انتقال ویروس از طریق ترشحات آلوده امکان‌پذیر است.

 

وی افزود: بیماری آنفلوآنزا می‌تواند به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شود. ویروس‌های آنفلوآنزا به طور عمده از طریق هوا (ذرات ریز تنفسی آلوده) توسط سرفه و عطسه کردن، تنفس روبه‌رو و سخن گفتن با فاصله کمتر از یک متر، دست دادن و روبوسی با فرد بیمار و همچنین تماس با سطوح آلوده منتقل می‌شوند.

 

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: با توجه به اینکه ویروس این بیماری می‌تواند حدود هشت تا ۲۴ ساعت در محیط زنده بماند، تماس دست افراد سالم با سطوح آلوده شده به ویروس و چشم و بینی و دهان موجب انتقال این ویروس به بدن و ابتلای فرد به آنفلوآنزا می‌شود.

 

بختیاری‌نیا با اشاره به چگونگی پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا بیان کرد: رعایت آداب تنفسی، شستن مکرر دست‌ها و ماسک زدن از انتقال بیماری به دیگران جلوگیری می‌کند. توجه شود که دست‌ها باید به طور منظم با آب و صابون مایع به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه شسته شوند.

 

وی افزود: همچنین هنگام سرفه یا عطسه، بینی و دهان با دستمال کاغذی پوشانده شود و سپس فوری دستمال مصرف شده دفع شود. از مالیدن و تماس دست آلوده با چشم‌ها، بینی و دهان نیز خودداری شود.

 

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: داشتن استراحت کافی، ورزش منظم، رعایت رژیم غذایی مناسب و استفاده از سبزی‌ها و میوه‌های غنی از ویتامین C مثل سبزی‌های برگی، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای و میوه‌هایی از جمله مرکبات، لیمو شیرین، پرتقال و نارنگی در پیشگیری از آنفلوآنزا بسیار موثر هستند.

 

وی تاکید کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا بهترین و موثرترین راه پیشگیری از عوارض و خطرات ناشی از این بیماری است. البته اثربخشی واکسن به عوامل مختلفی مانند سن و سلامت دریافت‌کننده واکسن متفاوت است.

 

بختیاری‌نیا عنوان کرد: واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا به طور موثری از بستری شدن مجدد، مراجعات سرپایی و میزان بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می‌کند و خطر مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری را در بالغین حدود ۳۱ درصد کاهش می‌دهد.

 

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: افراد واکسینه شده علیه آنفلوآنزا که به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری می‌شوند ۶۰ درصد کمتر به بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند و مدت بستری شدن آن‌ها نیز کمتر است.

 

وی با تاکید بر لزوم تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر گفت: افراد بالای ۶۵ سال، کودکان زیر پنج سال، زنان باردار، افراد دچار بیماری زمینه‌ای در هر گروه سنی مانند آسم، دیابت، بیماری قلبی و عروقی، افراد دچار نقص ایمنی، بدخیمی‌ها، دیالیز و پیوند اعضاء و افراد دارای چاقی مفرط باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

 

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: امسال برخلاف انتظار، روند افزایشی آنفلوآنزا حدود سه یا چهار هفته زودتر آغاز شده و از اول مهرماه افزایش موارد این بیماری رخ داده است.

 

وی با بیان اینکه هنوز برای تزریق واکسن آنفلوآنزا دیر نشده است، افزود: پس از آغاز شیوع آنفلوآنزا حدود سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا بیماری به پیک برسد و سپس دوره بیماری طی می‌شود بنابراین حدس زده می‌شود این روند بیماری تا بهمن‌ماه ادامه داشته باشد.

 

بختیاری‌نیا بیان کرد: افرادی که علائم شبه آنفلوآنزا مانند تب و سرفه‌ای که در یک هفته اخیر رخ داده باشد، دارند باید علاوه بر مراجعه به پزشک از حضور در مکان‌های تجمعی مانند مدرسه و دانشگاه خودداری کنند.

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 861 توسط Khabarnegar و در روز شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹:۳۹
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 858
۴ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۷:۴۷

وزیر بهداشت اعلام کرد تامین کافی آنتی‌بیوتیک تا پس‌فردا / علت مصرف بالای دارو در ایران

وزیر بهداشت درباره علت کمبود برخی اقلام دارویی از جمله آنتی‌بیوتیک‌ها و روند تامین آن توضیح داد. به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، دکتر بهرام عین‌اللهی در آیین نکوداشت روز بیمه سلامت در جمع خبرنگاران، گفت: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج اقدام بسیار خوبی است که در کشور آغاز شده است.

وزیر بهداشت درباره علت کمبود برخی اقلام دارویی از جمله آنتی‌بیوتیک‌ها و روند تامین آن توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری عهد کهن ، دکتر بهرام عین‌اللهی در آیین نکوداشت روز بیمه سلامت در جمع خبرنگاران، گفت: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج اقدام بسیار خوبی است که در کشور آغاز شده است. امروز صندوقی که برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص رونمایی شد، صوری نیست، بلکه مصوبه هیات دولت، اعتبار و آیین نامه دارد و همه چیز آن مشخص است.

 

وی با بیان اینکه اعتبار صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص و نادر ۵۰۰۰ میلیارد تومان است، گفت: فعلا ۱۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص دادند. برخی مواقع برخی بنیادها هستند که به اسم بنیاد بیماری‌های خاص هستند که نه اعتبار دارند، نه آیین‌نامه دارند و نه کاری انجام می‌دهند. امیدواریم این حرکت حمایتی شروع شود و به تدریج دامنه آن را گسترش دهیم.

 

وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره بحث کمبود دارو به ویژه آنتی بیوتیک و اقدام وزارت بهداشت باتوجه به دستور رئیس جمهور، گفت: در مراحل مختلف با توجه به بیماری‌هایی که ایجاد می‌شود، ممکن است کمبود پیدا کنیم. سال گذشته در کرونا ناگهان بیماری‌های قارچی افزایش یافت و برخی داروها کمبود پیدا کرد. امسال به طور غیرقابل پیش‌بینی تقریبا در اواسط مهر آغاز شد و از طرفی مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی شدند و اپیدمی آنفلوآنزا بالا رفت و کمبودهایی ایجاد شد. اکنون بیماران می‌توانند تامین کنند و نمی‌توان اسمش را کمبود آنتی‌بیوتیک گذاشت. با این حال به صورت فوریتی تامین و توزیع دارو را از ابتدای هفته شروع کردیم و ان‌شاءالله تا فردا یا پس فردا دارو به میزان کافی تامین می‌شود.

 

عین‌اللهی درباره تغییر گایدلاین‌های تجویز دارو نیز گفت: مساله مهم در دارو مصرف منطقی آن است. وقتی پزشک می‌خواهد دارو را تجویز کند، باید باتوجه به راهنماها باشد. استاندارد تجویز دارو در نسخ، ۱.۵ قلم در دنیا است، اما در ایران به طور میانگین ۴ قلم در نسخ تجویز می‌شود و این موضوع مصرف دارو را بالا می‌برد. معاونت درمان دارند اقداماتی در این زمینه انجام می‌دهند و امیدواریم با الکترونیک کردن این موارد مشکل حل شود.

 

 

ثبت شده در سایت عهد کهن طی شماره 858 توسط Khabarnegar و در روز چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۷:۴۶
© Copyright 2022 https://ahdekohan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر